تاثیر افزایش تعرفه های آمریكا بر چین

تاثیر افزایش تعرفه های آمریكا بر چین به گزارش آنی بازار چین امروز چهارشنبه اعلام نمود هر اقدام آمریكا را در افزایش تعرفه بر روی كالاهای وارداتی از چین تلافی خواهد نمود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا 'وانگ خه جون' رییس اداره بازرسی های وزارت بازرگانی چین به خبرنگاران گفت در صورتی كه آمریكا بخواهد تعرفه بر روی وارد آلومینیوم از چین را افزایش دهد این كشور هم در مقابل اقدامات تلافی جویانه در نظر خواهد گرفت.
چین همینطور به آمریكا اخطار داده است كه اقدامات خطرناك آن كشور سبب بروز جنگ تجاری خواهد شد كه برای هیچ طرفی نتایج برد - برد ندارد.
مقام وزارت بازرگانی چین گفت آمریكا اصلا به منافع پكن اهمیت نمی دهد و مقررات سازمان تجارت جهانی را مورد بی توجهی قرار داده است.
وی اظهار داشت كه چین تدابیر لازم را برای مقابله و پاسخگویی به آمریكا در نظر خواهد گرفت و بر این باور است كه اعمال تعرفه های آمریكا بر روی واردات مواد خام كه از 17 تا 81 درصد است خلاف مقررات سازمان تجارت جهانی است.
آمریكا این هفته اعلام نمود كه بررسی های خویش را در باره افزایش تعرفه بر روی فویل های آلومینیومی وارداتی از چین و هنگ كنگ چند كشور دیگر را نهایی كرده است.
در همین حال هنگ كنگ در اقدامی نادر تصمیم آمریكا را برای بالا بردن تعرفه بر روی واردات آلومینیوم از این شهر بندری محكوم كرده و آن را خلاف مقررات سازمان تجارت جهانی دانسته است.
اداره توسعه اقتصادی و تجاری هنگ كنگ با انتشار بیانیه ای آورده است كشاندن هنگ كنگ به جنگ تجاری چین و آمریكا حركتی ناشایست از جانب واشنگتن است.
آمریكا می خواهد برای واردات این فراورده از هنگ كنگ 23.6 درصد تعرفه اعمال نماید و به همین سبب این شهر رسما به كنسولگری آمریكا در هنگ كنگ اعتراض كرده است.
در بیانیه اداره هنگ كنگی آمده است كه این شهر به هیچوجه این برنامه آمریكا را تایید نمی كند و بر این باور است واشنگتن با انتساب اتهامات واهی به دنبال افزودن بر تعرفه هاست.
مقام های هنگ كنگ در ایام اخیر با چندین نهاد اقتصادی و تجاری همچون اتاق بازرگانی آمریكا در هنگ كنگ ملاقات هایی داشته و اعتراض خویش را به اطلاع آنها رسانده اند.
اتاق بازرگانی آمریكا در هنگ كنگ این مساله را نگرانی متقابل خوانده و تصریح كرده است كه بهتر است برای حل مساله، مقام های دولتی هنگ كنگ با دولت آمریكا وارد گفت و گو شوند.
آمریكا در نظر دارد این میزان تعرفه را ضد هنگ كنگ و چین و چند كشور دیگر اعمال نماید و همزمان تصمیم دارد بر روی فولاد وارداتی از چین و 11 كشور دیگر 53 درصد تعرفه در نظر بگیرد.
چین برای رفع نگرانی ها و كاستن از تنش های فزاینده تجاری با آمریكا 'لیوخه' كارشناس و مشاور اقتصادی این كشور را بعنوان فرستاده ویژه راهی آمریكا كرده است.
تنش ها میان چین و آمریكا در حال تشدید است بخصوص زمانی كه چین اعلام نمود میزان مازاد تجاری این كشور در سال 2017 میلادی در برابر آمریكا به 275 میلیارد و 800 میلیون دلار رسیده كه 8.6 درصد بیش از سال 2016 میلادی است و 65 درصد از كل مازاد تجاری این كشور را شامل می گردد.
آساق**231**1904**

 

1396/12/09
13:58:09
5.0 از 5
5349
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش