در گفتگو با مهر اعلام شد؛

افرایش قیمت تخم مرغ به ۸۰۰۰ تومان، درب مرغداری

افرایش قیمت تخم مرغ به ۸۰۰۰ تومان، درب مرغداری آنی بازار: رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با اشاره به اینكه میانگین قیمت تخم مرغ درب مرغداری به ۸۰۰۰ تومان رسیده است، اظهار داشت: كنترل آنفلوانزا به همت ما انجام نشد.ناصر نبی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه هم اكنون میانگین قیمت هركیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری حدود ۷۸۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان است، اظهارداشت: قیمت این كالا چند روزی در بازار كاهش یافته بود اما مجددا نرخ آن افزایش پیدا كرده است.
وی با اشاره به اینكه با مشكل كمبود تخم مرغ در بازار مواجه هستیم، اظهار داشت: واردات درحال انجام است اما در میزان آن مقداری اغراق می گردد.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینكه قیمت تخم مرغ در روزهای عید كاسته می شود، اضافه كرد: همیشه قیمت این كالا از ۲۰ اسفند به بعد دچار افت می گردد.
نبی پور در بخش دیگری از سخنان خود درباره آخرین وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در كشور هم اظهار داشت: بیماری در كشور حدودا كنترل شده اما كنترل شدن آن به همت ما نبوده بلكه چون مرغداری های زیادی در كشور معدوم شده اند و تراكم جمعیت مرغ ها كاهش یافته، روند بیماری هم كند شده است، در واقع مرغداری وجود ندارد كه درگیر شود.
وی با اشاره به اینكه درحال حاضر هم برخی استانها هنوز درگیر این بیماری هستند، اضافه كرد: استانهای مذكور جزو استانهای پرتولید محسوب نمی شوند.
نبی پور درباره اینكه شیوع بیماری آنفلوانزا امسال چقدر خسارت به صنعت مرغ تخم گذار وارد كرد؟، اظهار داشت: امسال حداقل ۲۴ تا ۲۵ میلیون قطعه مرغ از بین رفت ضمن اینكه در سالجاری نسبت به سال قبل، مرغ های معدوم شده سن كمتری داشتند و جوان تر بودند.
وی افزود: سال قبل میانگین سن مرغ های معدومی ۶۰ هفته و امسال كمتر از ۴۰ هفته بود؛ با عنایت به اینكه تولید این مرغ ها از حدود ۲۱ هفتگی شروع می گردد می توان گفت امسال احیانا میزان خسارت ۲ برابر سال قبل بوده است.
نبی پور درباره اینكه آیا پرداخت خسارت ها به مرغداران در حال انجام می باشد، اظهار داشت: بیمه به صورت درصدی مبالغی را به مرغداران پرداخت می كند و این مساله مشكل صندوق بیمه نیست بلكه دولت باید منابع در اختیار آنان قرار بدهد.
وی اضافه كرد: وقتی كه میزان خسارت مرغدار بالاست و خسارت ها به صورت درصدی پرداخت می شود، عملا چیزی دست تولیدكنندگان را نمی گیرد.

1396/12/19
17:14:30
5.0 از 5
4640
تگهای خبر: بازار , بیمه , تولید , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش