برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی ایرانی ها مقیم چین پكن

برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی ایرانی ها مقیم چین پكن به گزارش آنی بازار انتخابات اتاق بازرگانی ایرانی ها مقیم چین - پكن امروز جمعه با حضور شماری از فعالان اقتصادی، تجار، بازرگانان و اعضای اتاق بازرگانی ایرانی ها مقیم چین در پكن برگزار گردید.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا در این انتخابات كه با حضور 'علی اصغر خاجی' سفیر ایران در چین و در سفارت كشورمان در پكن برگزار گردید 5 عضو اصلی اتاق بازرگانی ایرانی ها مقیم چین شعبه پكن همراه با یك عضو علی البدل و همینطور دو بازرس همراه با یك عضو علی البدل انتخاب شدند.
در آخر این انتخابات آقایان حسن توانا، مهرداد توكلی، مجید شماعی زاده، حسن رضایی و ارسطو پور حیدری بعنوان اصلی اتاق بازرگانی ایرانی ها مقیم چین - پكن و آقای احسان توانا هم بعنوان عضو علی البدل این اتاق انتخاب شدند.
همچنین در این انتخابات آقایان نوید مجلسی بعنوان بازرس اصلی و احمد یارمحمدی بعنوان عضو علی البدل بازرسی انتخاب شدند.
اتاق بازرگانی ایرانی ها مقیم چین با هدف پشتیبانی از فعالیت های بازرگانی میان دو كشور ایران و چین و با رسالت توانمندسازی، فرصت سازی، كارآفرینی و ارزش آفـرینـی بازرگانان و هم در جهت ارتقای سطح روابط اقتصادی، بازرگانی، صنعتی، خدماتی و تولید موازنه تجاری بین دو كشور ایران و چین تشكیل شده است.
این نهاد اقتصادی تنها تشكل رسمی و قانونی بازرگانان ایرانی مستقر در چین است كه با تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران به وزارت امور مدنی چین معرفی شده است.
اتاق بازرگانی ایرانی ها مقیم چین - پكن از سال 2008 فعالیت خویش را آغار و در سال 2015 با همراهی اتاق های شانگهای و گوانگجو، اتاق سراسری بازرگانی ایرانی ها مقیم چین را تشكیل داد.
بازرگانان و فعالان اقتصادی ایرانی كه در مناطق شمالی چین مستقر هستند تحت حمایت و پوشش اتاق پكن قرار دارند.
وظایف و برنامه های این اتاق شامل برگزاری نشست های تخصصی بازرگانی و سرمایه گذاری، شركت در نمایشگاه های مختلف، برگزاری دیدار و نشست با اتاق های بازرگانی تخصصی چینی در مناطق مختلف چین، هماهنگی و اعزام گروه های بازرگانی و سرمایه گذاری چینی به ایران و شناسایی و معرفی فرصت های مختلف تجاری به اعضای خود می است.
فعالیت های اتاق در قالب كارگروه های تخصصی كه مجموعه هایی مركب از اعضای حقوقی اتاق هستند و به دلیل برخورداری از زمینه های مشابه فعالیت، دارای دغدغه ها، مشكلات و فرصت های مشابه هم هستند تعریف شده است.
این كارگروه ها به صورت دوره ای نشست هایی جهت همفكری و هم افزایی تشكیل داده و نتایج این نشست ها را در قالب راهكارها و پیشنهادهای تخصصی به منظور اجرایی و عملیاتی كردن آن به نحو مقتضی به هیأت مدیره ی اتاق عرضه می كنند.
در حال حاضر شركت های عضو اتاق برپایه تخصص و زمینه كاری و با برخورداری از سابقه و تجربیات مرتبط و قابل قبول در مورد فعالیت های تجاری و بازرگانی با چین در قالب پنج كارگروه به فعالیت می پردازند.

 

1396/12/25
17:46:24
5.0 از 5
5212
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش