طرح تغییرات ترافیكی شهر سمنان شروع شد

طرح تغییرات ترافیكی شهر سمنان شروع شد آنی بازار: سمنان- معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری سمنان اظهار داشت: طرح تغییرات ترافیكی این شهرستان با هدف روانی ترافیك و برجسته سازی میدان ارگ به صورت گام به گام در حال اجراست.


مهدی صمیمیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: تغییرات ترافیكی مانند تغییر جهت خودروها در بعضی خیابان ها و مدیریت تقاطع های مركز شهر سمنان به منظور رفاه حال شهروندان در زمان اوج تردد و همینطور برجسه سازی دروازه ارگ سمنان انجام می گردد.
وی با اشاره به اینكه نماد شهر سمنان دروازه ارگ سمنان است، اظهارداشت: نخستین جذابیت برای گردشگران در سطح شهر سمنان و نخستین پیشنهاد هر شهروند سمنانی به گردشگران بازدید از دروازه ارگ است.
معاون فرمانداری سمنان بیان كرد: درباره دروازه ارگ و بازدید گردشگران از این اثر تاریخی مساله این بود كه ورود گردشگران به محدوده این دروازه به علت ساختار ترافیكی و جهت حركت به شكلی بود كه توریست از كناره ها یا از جنوب به این بنای تاریخی سمنان دسترسی داشت و هنگام ورود به اطراف این بنا نمی توانست به نمای اصلی این دروازه ورود كند.
صمیمیان تصریح كرد: نیاز بود برای رفع این مشكل و با هدف برجسته سازی بنای دروازه ارگ سمنان، تغییر ترافیكی و تغییر مسیر تردد خودروها در اطراف این بنا اعمال شود.
وی خاطرنشان كرد: تغییر ترافیكی شهر سمنان در این منطقه و معكوس شدن مسیر خودروها در 2 خیابان طالقانی شمالی و خیابان رجایی تا چهارراه، با هدف جلوه بیشتر دروازه ارگ و ورود گردشگران از نمای شمالی به این بنا بوده است.
وی تصریح كرد: با این تغییر مسیر تردد خودروها، ترافیك بخصوص در چهارراه رجایی سمنان روان شده است و گره ترافیكی دیگر در این چهارراه وجود ندارد.
معاون فرمانداری سمنان با تاكید بر این كه طرح كلی ترافیكی برای مركز شهر سمنان درنظر گرفته شده است، اظهار داشت: تغییرات ترافیكی در منطقه بلوار فردوسی تا میدان ارگ هم دیده شده كه به صورت یك باره قابلیت اجرا ندارد و باید به صورت گام به گام اجرا شود.
صمیمیان افزود: بر مبنای طرح ترافیكی جدید مركز شهر سمنان، 2 تقاطع در بلوار فردوسی سمنان مسدود و انتهای فردوسی شمالی یك دوربرگردان تولید و جهت حركت خودروها در خیابان شهید فیاض بخش از میدان مشاهیر معكوس می گردد.
وی با اشاره به این كه وجود 2 تقاطع در بلوار قدس از میدان سعدی تا مشاهیر به فاصله فقط یكصد متر عامل تولید گره ترافیكی است، بیان كرد: در ادامه اجرای تغییر ترافیكی در مركز شهر سمنان، خیابان تامین اجتماعی به سمت شمال یكطرفه و تقاطع خیابان تامین اجتماعی به بلوار قدس مسدود می گردد.
معاون فرمانداری سمنان از شهروندان خواست تا تكمیل این تغییرات ترافیكی، با عوامل پلیس و اجرایی همكاری لازم را داشته باشند و با همراهی لازم با این طرح، علاوه بر رفع موانع روانی تردد، زمینه ساز انضباط اجتماعی بیشتر در شهر اخلاق باشند.
شهر سمنان 185 هزار نفر جمعیت و 2 هزار و 594 هكتار وسعت دارد.
6103/6026


1397/02/10
14:40:46
5.0 از 5
4884
تگهای خبر: تولید , خودرو
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش