امام جمعه ملایر:

پشتیبانی از كالای ایرانی سرلوحه كار سمن ها باشد

پشتیبانی از كالای ایرانی سرلوحه كار سمن ها باشد آنی بازار: همدان- امام جمعه ملایر با اشاره به اینكه با استفاده از ظرفیت سمن ها می توانیم پشتیبانی از كالای ایرانی را آسان كرده و در جهت تحقق شعار سال گام برداریم، اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد باید ترویج فرهنگ پشتیبانی از كالای ایرانی را سرلوحه كاری خود قرار دهند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمدباقر برقراری روز پنجشنبه به مناسبت هفته جوان در جمع سازمان های مردم نهاد شهرستان ملایر، اضافه كرد: سازمان های مردم نهاد می توانند در كنار سایر اقشار جامعه برای پشتیبانی از كالای ایرانی طبق تاكیدات رهبر معظم انقلاب، پیشتاز باشند.
وی پشتیبانی از كالای ایرانی را وظیفه ای مهم برای همه اركان جامعه دانست و بیان كرد: جوان امروز با داشتن خلق و خوی نبوی كارآمدتر از گذشته است، چراكه خلق و خوی نبوی یك خلق و خوی جامع است.
حجت الاسلام برقراری ایستادگی در مقابل بیگانگان و دشمنان، امیدوار نكردن دشمن، مهربان بودن، حل مشكل دیگران و سالم سازی فضای زندگی هموطنان را همچون مصادیق خلق و خوی جامع برای جوانان برشمرد.
وی تصریح كرد: جوان امروز باید با داشتن اینگونه خلق و خوها خویش را برای مبارزه با دشمنان و آبادانی كشور و سرزمین خود آماده كند.
امام جمعه ملایر وجود سازمان های مردم نهاد را ظرفیتی ویژه در كنار دولت برای انجام امور دانست و اظهار داشت: سمن ها باید بنای كار خویش را بر حمایت نشدن بگذارند و بدون نیاز به ارگان و نهاد اجرایی، كار خویش را به نحو مطلوب و در راه اسلامی خود انجام دهند.
حجت الاسلام برقراری اضافه كرد: بیشترین تلاش سازمان های مردم نهاد باید برای پیشرفت و حل مسائل مربوط به جوانان تلاش باشد و انگیزه خویش را در این مسیر از دست ندهند.
وی بر ضرورت استفاده از هنر در اجرای امور توسط سمن ها تاكید و بیان كرد: هنر یكی از ابزارهای مهم انبیای الهی در تبلیغ دین بود كه اگر قداست هنر را حفظ نماییم، به واسطه آن می توانیم جامعه ای صالح و آباد داشته باشیم.
حجت الاسلام برقراری با تاكید بر اینكه برای همه اقشار جامعه پشتیبانی از كالای ایرانی را باید در دستور كار قرار دهند، ادامه داد: در این راستا از هنر می توان درس گرفت و فرهنگ سازی كرد؛ چراكه در كنار این فرهنگ سازی، پیشرفت، توسعه و اشتغال وجود دارد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست، تاسیس سازمان های مردم نهاد را ظرفیتی ویژه برای كمك به دولت دانست و اظهار نمود: سمن ها سازمان های خودجوش و مردمی هستند كه برای رفع مشكلات جوانان در زمینه های مختلف تلاش می كنند.
محمد كاظمی اضافه كرد: سازمان های مردم نهاد باید با برنامه ریزی های درست و راهبردی، نسبت به فعالیت های فرهنگی و ورزشی خود در راه اعتلا و پیشرفت جوانان گام بردارند.
دیگر نماینده مردم ملایر در خانه ملت هم در این جلسه با اشاره به اینكه نشاط و شادابی برای جوان است، از سمن ها درخواست كرد: برای نشاط و شادابی نسل جوان، بستر سازی مناسبی را در خور شان جامعه اسلامی تولید كنند.
حجت الاسلام احد آزادیخواه اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد می توانند با فرهنگ سازی غنی در سطح جامعه، غرب گرایی و اعتیاد را در میان جوانان از ریشه بسوزانند و آنان را به سمت فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی سوق دهند.
وی با اشاره به اینكه جامعه ما به سمت پیری می رود، تصریح كرد: سازمان های مردم نهادی كه در زمینه های ازدواج و ازدواج آسان فعالیت می نمایند، با بسترسازی مناسب باید جوانان را به ازدواج تشویق كنند تا شاهد پویایی و رشد جمعیت جوان كشور باشیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر هم در این دیدار با تقدیر از تلاش های اثرگذار سمن در این شهرستان، از این سازمان های مردم نهاد درخواست كرد: با همكاری و انسجام با یكدیگر نسبت به فرهنگ سازی در حوزه های مختلف شهرستان تلاش كنند.
غلامحسن اكبری ادامه داد: سمن ها می توانند با فرهنگ سازی در زمینه های مختلف فضای مجازی، مبارزه با مواد مخدر، كاهش صدمه های اجتماعی، جذب جوانان به ورزش، رفع مشكلات جوانان، كارآفرینی و تولید اشتغال، بستری مناسب برای جوانان تولید كنند.
وی بیان كرد: تابحال فعالیت ها و تلاش های سمن ها در این شهرستان بازتاب گسترده و خوبی را برجای گذاشته است و امیدواریم این روند در سال جدید در جهت پشتیبانی از كالای ایرانی تقویت شود.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، سال قبل 26 سمن در شهرستان ملایر مجوز گرفتند و فعالیت خویش را در حوزه هایی همچون ازدواج آسان، مبارزه با مواد مخدر و صدمه های اجتماعی، گردشگری، كارآفرینی و فضای مجازی آغاز كردند.
7528/2090


1397/02/13
18:39:46
5.0 از 5
5407
تگهای خبر: ارز , تولید , كالا
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش