میدان میوه و تره بار نیشابور گنجایش مراجعین را ندارد

میدان میوه و تره بار نیشابور گنجایش مراجعین را ندارد آنی بازار: مشهد- رئیس اتحادیه میوه و تره بار نیشابور اظهار داشت: میدان میوه و تره بار این شهر گنجایش مراجعین را ندارد و جوابگوی نیاز كسبه نیست.


محمد قاسم سوقندی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: میدان میوه و تره بار نیشابور در سال 1355 توسط شهرداری ساخته شد و در اختیار فروشندگان قرار گرفت اما پس از 15 سال برپایه شكایت شخص حقیقی، تولیت این میدان از شهرداری به اداره اوقاف انتقال یافت.
وی اظهار نمود: مساحت زمین میدان میوه و تره بار نیشابور حدود هفت هزار متر است و 2 هزار و پانصد متر زیربنا با 54 مغازه دارد كه مالكیت این مغازه ها به جز سه مغازه در اختیار 2 نفر است و به صورت مشاركتی فعالیت می نمایند.
وی ادامه داد: روزانه حدود 200 دستگاه ماشین سبك و سنگین در این میدان تردد می كنند و نزدیك به یك هزار تن میوه و محصولات كشاورزی در این میدان جابجا می گردد.
شهردار نیشابور هم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مكان جدیدی كه برای میدان میوه و تره بار نیشابور در نظر گرفته شده 70 هكتار مساحت دارد و در غرب نیشابور و باند جنوبی جاده نیشابور - سبزوار قرار دارد.
علی نجفی اضافه كرد: این زمین در تملك وزارت مسكن می باشد كه در قالب اجاره دراز مدت به شهرداری اجاره داده می شودكه هنوز در اجاره شهرداری قرار نگرفته است.
وی اظهار نمود: مدیر كل اداره راه و شهرسازی استان خراسان رضوی با واگذاری این زمین به شهرداری موافقت كرده است اما ساخت میدان بار جدید نیازمند مشاركت و همكاری صنف مربوطه است و بخش خصوصی كه كسبه میدان بار نیشابور هستند باید در این زمینه سرمایه گذاری كنند.
وی اظهار داشت: اجرای طرح میدان جدید میوه و تره بار نیشابور به علت وسعت آن در یك مرحله میسر نیست و دلیل تاخیر در اجرای آن هم عدم تمایل كسبه می باشد.
نجفی اضافه كرد: میدان بار كنونی نیشابور با عنایت به شرایط و نیاز شهرستان قابلیت لازم را ندارد و كسبه هم به این نتیجه رسیده اند.
یكی از كسبه میدان میوه و تره بار نیشابور هم اظهار داشت: این میدان زیر نظر اتحادیه میوه و تره بار نیشابور و اتاق اصناف است و از سال 72 به علت كمبود فضا قرار بود به محل دیگری منتقل شود.
حسین دهباشی اضافه كرد: در هر مغازه به صورت میانگین سه نفر مشغول كار هستند و با عنایت به تعدد خودروهایی كه برای تخلیه و جابجایی بار رجوع می كنند، مشكلات بسیار برای رفت و آمد در این میدان وجود دارد.
وی اظهار نمود: میدان بار نیشابور برای 15 سال قبل هم كوچك بود ولی هنوز اقدام عملی برای انتقال آن صورت نگرفته است.
وی اظهار داشت: تصمیماتی در خصوص انتقال این میدان به محل جدید گرفته شده اما كسبه میدان بار تمایلی به این محل ندارند و می خواهند میدان بار در مسیر جاده نیشابور - مشهد و نزدیك مناطق عمده كشاورزی و باغداری باشد.
دهباشی اضافه كرد: برپایه جلسه ای كه كسبه میدان بار داشتند قرار بر این شد كه كسبه به ازای هر دانگ مغازه كه در اختیار دارند سهم ساخت یك مغازه را در میدان بار جدید پرداخت كنند و كل هزینه ساخت میدان بار جدید توسط كسبه تامین گردد.
وی اظهار نمود: علاوه بر آن شهرداری هم مغازه های میدان بار فعلی را به نرخ روز از ما بخرد و در اختیار خشكبار فروشان قرار دهد و ورود كامیون هم به داخل شهر ممنوع گردد كه شهرداری با خرید مغازه ها موافقت نكرده و چون مدیریت آن متعلق به اوقاف است، بلاتكلیف مانده ایم.
وی اظهار داشت: هم اكنون هر یك از مغازه ها به طور میانگین هشت میلیارد ریال و مغازه های حاشیه خیابان تا 10 میلیارد ریال قیمت می گردد.
وی ادامه داد: میدان بار نیشابور بعد از میدان سپاد مشهد بیشترین میزان تخلیه و بارگیری میوه و تره بار در استان خراسان رضوی را دارد.
شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در 127 كیلومتری غرب مشهد واقع است.
9869 / 6053


1397/02/14
14:06:58
5.0 از 5
6067
تگهای خبر: فروش , مغازه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش