سایپا اعلام كرد:

پارس خودرو نماینده انحصاری محصولات نیسان در ایران است

پارس خودرو نماینده انحصاری محصولات نیسان در ایران است آنی بازار: شركت پارس خودرو از سال ۱۳۶۵ كه قرارداد تولید و فروش محصولات نیسان در ایران منعقد شده، بعنوان نماینده انحصاری این شركت در ایران فعالیت داشته است.به گزارش گروه بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، بر مبنای قرارداد فی ما بین نیسان ژاپن و پارس خودرو، تمامی فرآیند تولید، فروش و خدمات بعد از فروش محصولات نیسان كه تابحال بیش از ۱۵۶ هزار دستگاه خودرو در ایران تولید و فروخته شده را شركت پارس خودرو از گروه خودروسازی سایپا به عهده داشته است. این همكاری مشترك از سال ۱۳۶۵ با تولید نیسان پاترول شروع و در سال ۱۳۸۰ با تولید خودروهای ماكسیما و پیكاپ دوكابین گسترش یافته است.
به گفته مجتبی نظری، معاون ارتباطات گروه خودروسازی سایپا، با وجود اینكه به علت تحریم ها در چند سال اخیر همكاری با شركت نیسان متوقف شده ولی خطوط تولید نیسان در شركت پارس خودرو همچنان برقرار و تمامی تجهیزات این خطوط پابرجا است.
نظری همینطور خبر از انجام مذاكرات با شركت نیسان و تولید محصولات جدید در شركت پارس خودرو در صورت انجام توافقات جدید داده است كه در این صورت مدلهای مختلف از گروه نیسان توسط شریك قدیمی خود در ایران تولید خواهد شد.
وی در مورد اینكه برخی از شركت های وارد كننده، خویش را نماینده انحصاری نیسان معرفی كرده اند اظهار داشت: این مورد به هیچ عنوان صحت ندارد، باآنكه بعضی شركت ها برای فروش چند مدل از این برند دركشور فعالیت می نمایند ولی این مورد مبین نماینده انحصاری بودن شركت نیسان در ایران نیست و اظهاراتی از این قبیل كذب می باشد و به لحاظ حقوقی از جانب گروه خودروسازی سایپا پیگیری خواهد شد.
نظری در انتها با اشاره به اینكه سال هاست شركت پارس خودرو از گروه سایپا در زمینه آموزش و تولید شبكه خدمات بعد از فروش نیسان در كشور فعالیت می كند، اظهار داشت: پارس خودرو با تولید ۱۱۷ نمایندگی، تدریس استانداردهای خدماتی نیسان و تولید نمایندگی های مجاز مطابق با استانداردهای جهانی در بیش از ۳۰ سال همكاری مشترك، حضور داشته و هیچ گاه این فعالیت با یك شبكه چند نماینده ای در كشور قابل مقایسه نیست بنابراین شركت های وارد كننده این محصولات باید توجه نمایند فروش تعداد كمی از محصولات شركت نیسان در داخل، دلیلی بر تولید جایگاه ویژه برای آنان نخواهد بود.

1397/02/21
18:21:25
5.0 از 5
4791
تگهای خبر: تولید , خدمات , خودرو , شركت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش