از نوامبر ۲۰۱۴ تاكنون؛

قیمت نفت خام از ۸۰ دلار فراتر رفت

قیمت نفت خام از ۸۰ دلار فراتر رفت آنی بازار: پنج شنبه شب، با نگرانی از تحریم های ایران، برای نخستین بار از نوامبر ۲۰۱۴ تا كنون، قیمت نفت از ۸۰ دلار برای هر بشكه فراتر رفت و به ركورد جدیدی ظرف چند سال قبل دست یافت.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر به نقل از رویترز، پنج شنبه شب، با نگرانی از این كه تحریم های آمریكا ضد ایران تجدید شود، برای نخستین بار از نوامبر ۲۰۱۴ تا كنون، قیمت نفت از ۸۰ دلار برای هر بشكه فراتر رفت و به ركورد جدیدی طی سالهای گذشته دست یافت.
در عین حال، نگرانی های ژئوپولیتیكی افزایش یافته و بازارها همچنان بالاتر رفتند.
جین مك گیلیان، معاون تحقیقات تریدینگ انرژی، اظهار داشت: ما شاهد افت عرضه نفت ایران ظرف ۶ ماه آینده خواهیم بود و ونزوئلا هم نشان نداده است كه توانایی جلوگیری از سقوط تولید خویش را دارد.
روز پنج شنبه، قیمت بنچ مارك بین المللی نفت خام، برنت، ۱.۱۰ دلار جهش كرد و به ركورد ۸۰.۵۰ دلار برای هر بشكه رسید، كه بالاترین قیمت آن از اواخر ۲۰۱۴ تا كنون است.
قیمت نفت نیمه سنگین تگزاس غرب آمریكا، دابلیوتی آی، به ركورد ۷۲.۳۰ دلار برای هر بشكه رسید.
با بسته شدن بازار، قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه جولای در ۷۹.۳۰ دلار تثبیت شد، در حالیكه قیمت نفت دابلیوتی آی هم در خاتمه كار بازارها، بر روی نرخ ۷۱.۴۹ دلار بسته شد.
در حالی كه نرخ سود اوراق قرضه آمریكا به بالاترین نرخ ۷ ساله خود رسیده است، نرخ دلار در برابر ین تقویت شد و به بالاترین میزان ۴ ماهه خود دست یافت.
دلار قوی تر سبب می گردد كه قیمت نفت برای كشورهای واردكننده بخصوص در آسیا، گران تر تمام شود. در حالیكه تقاضا در قاره آسیا به بالاترین سطح خود رسیده است، هزینه واردات نفت كشورهای آسیایی امسال از یك تریلیون دلار عبور می كند.
در ماه های اخیر، سطح ذخایر انبارهای نفت خام و سوخت، با تقاضای بالا و كاهش تولیدات اوپك، به شدت افت كردند.

1397/02/29
13:51:26
5.0 از 5
4731
تگهای خبر: بازار , تولید , دلار , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش