فائو به طرح RFLDL در سرایان اعتبار ویژه اختصاص دهد

فائو به طرح RFLDL در سرایان اعتبار ویژه اختصاص دهد آنی بازار: بیرجند- مدیرعامل تعاونی دشت لاله سرایان اظهار داشت: مردم انتظار دارند نمایندگان فائو بعد از بازدید طرح بین المللی احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته (RFLDL ) در این شهرستان به طرح های اشتغال آن اعتبار ویژه اختصاص دهند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا محمود شیدایی عصر روز یكشنبه در بازدید نمایندگان فائو از طرح RFLDL سرایان تصریح كرد: با عنایت به حجم گسترده مراتع، محرومیت و وجود ریزگردها این طرح بین المللی در بخش سه قلعه سرایان به اجرا درآمده است.
وی ادامه داد: بخش سه قلعه سرایان یكی از وسیع ترین بخش های استان است كه 10 روستا با 6 هزار جمعیت دارد.
وی اضافه كرد: بسطاق، دوست آباد، زنگویی در سه قلعه جزو نقاط مورد هدف اجرای طرح بین المللی احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته است كه با ارتباط بین بخشی نهادها اشتغال های پایدار و غیر در رابطه با مرتع بوجود آمده است.
مدیر عامل تعاونی دشت لاله سرایان به نمونه های شغل های بوجود آمده در این مناطق اشاره نمود و اظهار داشت: فنس بافی، آرایشگاه، كیك و كلوچه، خیاطی، گوهرتراشی، نقاشی ساختمان، مرغداری، تولید ورمی كپست، گاوداری، احداث استخر و خرید ادوات كشاورزی همچون این شغل های جایگزین مرتع است.
شیدایی اضافه كرد: كارهای مشاركتی كف سازی و شوفاژ كشی مدارس روستای زنگویی، هوشمند سازی كلاس های درس این روستا، خرید دستگاه جنین یاب برای خانه بهداشت روستای بسطاق و كمك به فضای سبز روستا و سیستم چاه موتور فیروز آباد هم در جهت توانمند سازی روستاها انجام گرفته است.
وی با اشاره به مشكلاتی كارآفرین طرح احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته (RFLDL ) سرایان تصریح كرد: خواسته این افراد از نماینده فائو این است كه اعتبار ویژه بویژه به اشتغال تخصیص یابد.
وی از تخصیص 120 میلیون تومان به اشتغال طرح RFLDL اطلاع داد و اظهار داشت: این میزان اعتبار نتوانسته به خواسته های اولیه افراد جامعه عمل بپوشاند.
وی در ادامه از نمایندگان فائو خواست كه طرح هایی همچون مدرسه سبز و انرژی های سبز را به شركت های وابسته RFLDL واگذار كنند تا سبب تولید درآمد و اشتغال برای منطقه شود.
شیدایی تصریح كرد: در احیای مراتع و پوشش گیاهی به جای كاشت تاغ از گونه های بومی منطقه استفاده گردد.
كمك به ثبت برند شركت تعاونی دشت لاله سرایان برای بازاریابی و صادرات و تخصیص اعتبار برای تولید شغل های پایدار در روستاها از دیگر خواسته های عنوان شده در جمع نمایندگان فائو بود.
« رائو ماتا» نماینده سازمان خواربار و كشاورزی ملل متحد در ایران روز گذشته (سوم تیرماه) از طرح بین المللی احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته (RFLDL) در شهرستان سرایان خراسان جنوبی كه از سال 90 شروع شده است، بازدید كرد.
9766 * 6054


1397/04/04
13:08:45
5.0 از 5
4735
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش