افزایش مصرف تخم مرغ عامل رشد قیمت این محصول است

افزایش مصرف تخم مرغ عامل رشد قیمت این محصول است آنی بازار: مشهد- مدیر بازرگانی و تنظیم بازار سازمان جهاد كشاورزی خراسان رضوی اظهار داشت: كاهش دمای هوا طی روزهای اخیر و افزایش مصرف تخم مرغ بعد از یك دوره طولانی گرمای هوا و كاهش مصرف عامل اصلی رشد قیمت این محصول در بازار است.


سیدحمیدرضا جوادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: به دنبال گرمای هوا طی یك ماه گذشته مصرف تخم مرغ بین مردم و صنایع تبدیلی به شدت كاهش یافته بود اما با بهتر شدن هوا و كاهش دما طی هفته اخیر و افزایش دوباره مصرف شاهد رشد قیمتی این محصول هستیم.
وی افزود: به منظور تعدیل قیمت و تنظیم بازار تخم مرغ مبحث در كمیسیون تنظیم بازار خراسان رضوی مطرح می گردد و بزودی با تصمیم گیری مناسب مبادرت به اجرای طرحی با هدف كاهش قیمت این محصول خواهد شد. البته عده ای سودجو هم با هدف سوءاستفاده از شرایط موجود مبادرت به احتكار و عرضه نكردن تخم مرغ می كنند كه با این موارد به شدت برخورد قانونی می گردد.
مدیر بازرگانی و تنظیم بازار سازمان جهاد كشاورزی خراسان رضوی همینطور به نشست كمیته استانی تنظیم محصولات كشاورزی اشاره و بیان كرد: بر مبنای بررسیها و گزارشها ذخایر نهادهای دامی و كشاورزی شامل كود، سم و بذر، داروهای دام و طیور و موارد مشابه و همینطور ذخایر غذایی در خراسان رضوی به حد مطلوب فراهم و موجود است.
قیمت تخم مرغ امروز 11 مرداد در مرغداری به ازای هر كیلوگرم 80 هزار ریال و قیمت عرضه به مصرف كننده در مشهد 110 هزار ریال بود.
7496/1858


1397/05/11
16:17:55
5.0 از 5
5719
تگهای خبر: بازار , سازمان , قیمت , محصول
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش