سهم فریدن از اعتبارات اشتغالزا 70 میلیارد ریال است

سهم فریدن از اعتبارات اشتغالزا 70 میلیارد ریال است آنی بازار: اصفهان- معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان اظهار داشت: امسال سهم فریدن از مجموع اعتبارات اشتغالزایی روستایی 70 میلیارد ریال بوده است.


محمدعلی شجاعی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری فریدن اضافه كرد: تابحال حدود 30 میلیارد ریال از اعتبارات اشتغالزا در قالب 21 طرح پرداخت شده است؛ این در شرایطی است كه بیشتر از 50 درصد جمعیت این شهرستان را روستاها تشكیل می دهد و بسترخوبی برای رونق اشتغال روستایی فراهم است.
وی با بیان این كه می توان از بسترهای فعلی برای حل بخشی از مشكلات شهرستان بهره لازم برد، اضافه كرد: فریدن برغم سهمیه بالا در بخش تسهیلات اشتغالزا دارای رتبه هفدهم استانی در بخش جذب این اعتبارات است.
شجاعی اضافه كرد: مزیت های این منطقه در بخش های مختلف زمینه عرضه طرح های بسیاری را فراهم نموده است كه این مهم باید مورد توجه جدی مسئولان قرار بگیرد.
وی با اشاره به این كه تنها 1.7 درصد از تسهیلات اشتغالزا بخش خصوصی در فریدن جذب شده است اظهار داشت: مسئولان محلی و بانك ها با برنامه ریزی دقیق، مردم و متقاضیان را به سمت استفاده از این فرصت ها هدایت كنند.
معاون استاندار اصفهان یادآوری كرد: بیكاری در استان اصفهان 2.8 درصد كاهش یافته است كه نتیجه تلاش همه شهرستان ها و مناطق بوده است.
وی اظهار داشت: مشكلات و كمبودهای موجود یك شبه به وجود نیامده بلكه محصول سال ها بی تفاوتی و كم كاری بوده ازاین رو حل مشكلات نیززمان بر است.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به اینكه همان گونه كه پیشرفت ثمره كار و تلاش است، اضافه كرد: توسعه نیافتگی به علت اصرار بر كار نكردن و یا از دست دادن هر آنچه داشته ایم بوده است.
شجاعی همینطور با اشاره به وجود یك قرن قدمت ساز و كار اداری در فریدن اظهار داشت: با این پیشینه، این منطقه نباید با مشكلاتی كنونی مواجه شده باشد.
وی با بیان این كه توسعه به معنای رشد متوازن در تمام بخش هاست اضافه كرد: مهم ترین عامل توسعه وجود منابع انسانی شایسته اهل فكر و برنامه است در غیر اینصورت این نیروها سربار جامعه اند.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان اضافه كرد: فریدن می تواند با همكاری و انسجام افكار به چشم انداز مطلوب برسد و اولین گام این است كه مردم و مسئولان بومی ابتدا از خود شروع كنند.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، اطلاع رسانی فرا گیر درمورد تسهیلات اشتغالزا، تعیین مهلت یك هفته ای برای بانك ها جهت پرداخت تسهیلات به متقاضیان، عرضه طرح به بانك ها به میزان دو برابر طرح های جذب شده كنونی، بازبینی در مطالعات سد بلطاق بوئین میاندشت و تعیین قطعی منابع مالی طرح تامین آب شرب فریدن از منابع پایدار ازمصوبات امروز شورای اداری فریدن بود.
/ 6022 / 9861


1397/07/25
16:26:47
5.0 از 5
5214
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , محصول
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش