تداخل نظام تصمیم گیری مهمترین چالش استان تهران است

تداخل نظام تصمیم گیری مهمترین چالش استان تهران است آنی بازار: تهران - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: یكی از مهمترین چالش های پیش روی این استان، تداخل نظام تصمیم گیری به حساب می آید كه در نظام ملی، استانی و محلی مساله ساز شده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، نعمت الله تركی روز پنجشنبه در همایش تبیین سند توسعه استان تهران اضافه كرد: پنج برنامه توسعه كشور كه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی اجرا شد، مساله محور بود و پنج سند توسعه هم بعد از اتمام هشت سال جنگ تحمیلی تدوین و تصویب گردید.
تركی اظهارداشت: اجرای برنامه های توسعه ایران در مقایسه با كشورهای اروپایی در سال های بعد از جنگ جهانی قابل قبول به حساب می آید و اگر گلایه ای وجود دارد به دلیل انتظار بیشتر در مورد توسعه جمهوری اسلامی است.
تركی افزود: یكی از فرصت های پیش روی تهران كه اگر به آن توجه نشود می تواند به چالش تبدیل گردد جمعیت 13 میلیون نفری آن است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینكه این استان 17 درصد جمعیت كشور را در مساحت نزدیك به هشت درصدی ایران جا داده است اظهار داشت: سهم ارزش افزوده تولید شده تهران بتنهایی معادل 23.72 درصد ارزش افزوده كشور است.
وی با اشاره به اینكه خیلی از سرانه های ورزشی، بهداشتی و آموزشی استان تهران پایین تر از میانگین كشوری است، افزود: تراكم جمعیت این استان از 201 قطعه شهری در سال 1335، به یك هزار و 243 نقطه در سال 1395 رسیده است.
تركی اضافه كرد: اولویت نخست برای تهیه سند توسعه استان تهران، در نظر گرفتن سند آمایش بود كه تمام هشت فصل آن به اتمام رسیده است و برای دستیابی به توسعه متوازن باید ملاك عمل و تصمیم گیری قرار گیرد.
وی تحقق 80 درصدی سند توسعه تهران تا سال 1400 را موفقیت آمیز برشمرد و این استان را دارای منابع درآمدی قابل توجهی خواند كه بهره گیری از آن می تواند وابستگی به درآمدهای نفتی را به صفر برساند.
در این همایش سند توسعه استان تهران برپایه اسناد بالادستی و طرح آمایش سرزمین كه طی دو سال قبل تدوین شده، بررسی و تشریح شد.
تهرام/3001/ 1008


1397/07/26
16:41:57
5.0 از 5
4773
تگهای خبر: آموزش , ارز , تولید , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش