اطلاعیه مهم ایدرو؛

خودروسازان حق افزایش خودسرانه قیمتها را ندارند

خودروسازان حق افزایش خودسرانه قیمتها را ندارند آنی بازار: تهران- سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در اطلاعیه ای ضمن تاكید بر اینكه خودروسازان حق افزایش خودسرانه قیمت ندارند، اعلام نمود: قیمت های بازار آزاد خودرو باید كاهش پیدا كند.


به گزارش روز جمعه ایرنا از ایدرو، در این اطلاعیه آمده است: با عنایت به برخی برداشت های غیر واقعی در خصوص گران شدن خودرو از گفت وگوی روز گذشته «منصور معظمی» رییس هیات عامل ایدرو، به اطلاع می رساند «خودروسازان مجوز و حق افزایش قیمت را ندارند.»
برپایه این گزارش، بدیهی است ارائه پیشنهاد اصلاح قیمت توسط خودروسازان به مراجع ذیربط از قبیل سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار به مفهوم پذیرش آن درخواست نخواهد بود و ارائه پیشنهاد و تقاضای بررسی كارشناسی از جانب خیلی از صنوف تولیدی به این مراجع به صورت مستمر انجام می گیرد و منحصر به صنعت خودرو نیست.
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعتقاد دارد قیمت های فعلی بازار آزاد خودرو غیرواقعی، كاذب و ناشی از التهاب های روانی ماه های اخیر است و لزوم دارد قیمت ها تا سطح منطقی شدن برای مصرف كنندگان محترم كاهش یاید.
در خاتمه این اطلاعیه آمده است: بدیهی است این سازمان همه توان خویش را برای جلوگیری از سوداگری و التهاب آفرینی به منظور افزایش كاذب قیمت خودرو در بازار آزار به كار خواهد بست.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، مشاهدات بازار نشان داده است كه تغییر جریان خرید از یك سو سبب افزایش تعداد فروشندگان خودرو و از جانب دیگر سبب كاهش متقاضیان خرید شده است. نتیجه این تغییر، كاهش پلكانی قیمت خودرو است به صورتی كه در یك هفته گذشته قیمت خودروهای زیر 50 میلیون تومان تا حدود یك ونیم میلیون تومان و قیمت خودروهای بالای 50 میلیون تومان تا بیشتر از دو و نیم میلیون تومان كاهش داشته است.
اقتصام*3065* 1418


1397/07/27
18:50:01
5.0 از 5
4325
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش