مدیركل منابع طبیعی:

فرایند واگذاری زمین به فعالان اقتصادی نیازمند بازبینی است

فرایند واگذاری زمین به فعالان اقتصادی نیازمند بازبینی است آنی بازار: سمنان - مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اظهار داشت: فرآیند واگذاری زمین به منظور تسریع در روند سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در استان نیازمند بازبینی و اصلاح قوانین است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، علینقی حیدریان روز چهارشنبه در نشست ستاد جذب و سرمایه گذاری در سالن كوثر استانداری اضافه كرد: در سال 1385 تمامی مراحل واگذاری زمین به فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در اختیار اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان بود كه اكنون برپایه بخشنامه بخشی از این اختیار در اختیار اداره امور اراضی است.
وی تصریح كرد: خیلی از فعالان اقتصادی كه برای دریافت زمین به اداره كل منابع طبیعی استان رجوع می كنند به علت آگاهی نداشتن از قانون و دیدگاه های كارشناسی در ادامه فعالیت برای دریافت مجوز بی رغبت می شوند.
مدیركل منابع طبیعی استان سمنان افزود: قوانین كنونی برای واگذاری زمین به فعالان اقتصادی بسیار طولانی است و خیلی از نهادهای اجرایی هم موافق این فرآیند طولانی نیستند.
حیدریان افزود: باید ساز و كارهایی مشخص برای واگذاری اراضی به سرمایه گذاران اتخاذ شود و به هیچ عنوان نباید در این شرایط حساس جامعه فعالان اقتصادی را جهت راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی سرگردان كرد.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان اظهار داشت: پرهیز از تفكر جزیره ای در اعطاء مجوز برای جذب سرمایه گذار یكی از اقدام های اساسی برای توسعه اقتصادی در استان سمنان است كه باید نهادهای اجرایی در این راستا گام بردارند.
از 9.7 میلیون هكتار وسعت استان سمنان، 55 درصد نواحی بیابان و خشك، 38.5 درصد مراتع، 2 درصد اراضی كشاورزی و 3.6 درصد جنگل است.
استان سمنان 2 هزار و 10 پروانه بهره برداری در بخش صنعت و معدن و بیشتر از 40 هزار بهره بردار در بخش های مختلف كشاورزی دارد، سهم اشتغال استان سمنان در بخش صنعت و معدن بیشتر از 57 درصد و در كشاورزی بیشتر از 17 درصد و تولید ناخالص استان سمنان در حدود 20.5 درصد مربوط به بخش كشاورزی است.
7339/7408


1397/08/02
19:01:03
5.0 از 5
4891
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش