در نیمه نخست امسال رقم خورد؛

رشد ۵۴ درصدی صادرات كفش، عایدی ۶۲ میلیون دلاری

رشد ۵۴ درصدی صادرات كفش، عایدی ۶۲ میلیون دلاری آنی بازار: صادرات كفش در نیمه نخست امسال با افزایش ۵۴ درصدی به ۶۲ میلیون دلار رسید.به گزارش آنی بازار به نقل از گمرك ایران، در نیمه نخست سال جاری ۶۲ میلیون دلار كفش، اشیای همانند و اجزای این اشیا به كشورهای مختلف صادر گردیده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد افزایش داشته است.
طی مدت مذكور بیشتر از ۱۳ هزار و ۴۰۲ تن انواع كفش به ارزش ۶۲ میلیون دلار از كشورمان صادر گردیده است كه مبین رشد ۳ درصدی از نظر وزنی و ۵۴ درصدی از حیث ارزش است.
گفتنی است طی مدت مشابه سال قبل صادرات فصل هفتم كتاب قانون مقررات صادرات و واردات كه شامل زیرگروه های: كفش، گتر و اشیا همانند و اجزای این اشیا است، به میزان ۷ هزار و ۷۲۸ تن به ارزش ۴۰ میلیون دلار بوده است.
گمرك ایران در تازه ترین اقدام حمایتی از تولید و صادرات، بسته ضد تحریمی برای پشتیبانی از صادرات را رونمایی نمود. بر همین اساس، تسهیلات گمركی برای ورود موقت كالا و استرداد حقوق ورودی با هدف پشتیبانی از تولید و صادرات در ۱۷ بند افزایش یافته است كه این اقدام تسهیلات بیشتری را برای واحدهای تولیدی جهت صادرات قرار می دهد. برپایه آمار گمرك، ارزش صادرات غیر نفتی در شش ماهه سال جاری به ۲۳ میلیارد و ۱۲۳ میلیون دلار رسیده است و با الكترونیكی شدن مراحل مختلف تشریفات صادرات كالا در گمرك، عملیات صادرات در بستر الكترونیكی و به صورت دوراظهاری انجام می گیرد. صادركننده بعد از اظهار كالای خود به صورت الكترونیكی، از گمرك درخواست ارزیابی كالا در محل را می كند و بدون رجوع حضوری، مراحل تشریفات صادرات انجام می پذیرد. همینطور در صورت نیاز به مجوزهای موردی مراحل انجام كار با استفاده از پنجره واحد مجازی انجام می گردد.
گمرك ایران در برنامه های جدید از تمامی ظرفیت های گمركی برای پشتیبانی از تولید و صادرات استفاده می نماید.

1397/08/03
19:54:50
5.0 از 5
5007
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش