عملیات اجرایی طرح جامع مرز پرویزخان بزودی آغاز می گردد

عملیات اجرایی طرح جامع مرز پرویزخان بزودی آغاز می گردد آنی بازار: قصرشیرین - سرپرست اداره كل گمرك پرویزخان از اجرای عملیات اجرایی طرح جامع این مرز رسمی اطلاع داد و اظهار داشت: به منظور اجرای این طرح، برای اولین بار در تاریخ گمرك، یك چهارم درآمد كل گمرك ایران امسال برای زیرساخت های مرز پرویزخان تخصیص یافته است.


شهرام تجری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: برپایه دستورالعمل، ساماندهی گمرك بر عهده مدیر مرز پرویزخان است و تمامی ادارات مربوطه تحت نظر این نهاد هستند.
وی تصریح كرد: كار مناقصه طرح جامع مرز پرویزخان انجام شده و 27 آبان مقرر است كه پاكت های مناقصه بازگشایی شود كه ظرف 10 تا 15 روز تجهیز كارگاه خواهد شد و در مجموع 70 میلیارد تومان برای تولید زیرساخت ها در این مرز اختصاص یافته كه طی 2 مرحله عملیاتی می گردد.
سرپرست اداره كل گمرك پرویزخان اظهار داشت: در مرحله اول اجرای این طرح 28 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار صرف تولید زیرساخت ها و محوطه سازی و نصب تیربرق و فیبر نوری و كانال كشی می گردد.
تجری عنوان كرد: در مرحله دوم هم 41 میلیارد و 100میلیون تومان هم ظرف اجرای زیرساخت ها می گردد.
این مقام مسئول اظهار داشت: اجرای كامل طرح جامع پرویزخان 2 تا سه سال طول می كشد و در این طرح ساختمان گمرك، سردخانه، انبار، پاركینگ، محل استقرار تجار و محل ترانزیت سوخت هم جانمایی و پیش بینی شده است.
وی عنوان كرد: در طرح جامع گمرك پرویزخان تمام زیرساخت ها و نیازهای بلندمدت این گمرك همچون محوطه سازی، راه ورودی و خروجی، فیبر نوری، فاضلاب، آب و برق و امكانات رفاهی در نظر گرفته شده است.
وی عنوان كرد: از هفته گذشته دوربین های پلاك خوان با اعتبار یك میلیارد تومان به منظور كنترل اتوماتیك ورود و خروج كامیون ها نصب شده است.
روزانه به صورت میانگین 800 تا یك هزار و 200 دستگاه كامیون كالا از مرز رسمی پرویزخان و 300 تا 400 دستگاه كامیون كالای ترانزیتی از مرزخسروی این شهرستان به عراق صادر می گردد.
مرز رسمی پرویزخان روزانه شاهد حجم بالایی از ترانزیت كالاهای صادراتی، تانكرهای سوختی، تردد مسافران و گردشگران به اقلیم كردستان عراق است.
پایانه مسافری و تجاری پرویزخان در زمینی به وسعت 14 هكتار در حال راه اندازی است كه پایانه مسافری آن با زیربنای سه هزار و 700 متر مربع به بهره برداری رسیده است.
قصرشیرین در غرب كرمانشاه با 27 هزار تن جمعیت و در اختیار داشتن 2 مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی، دارای 186 كیلومتر مرز با عراق است كه كانونی برای انجام مراودات تجاری و اقتصادی بین 2 كشور است.
3012/8066


1397/08/14
12:11:21
5.0 از 5
4990
تگهای خبر: اقتصاد , تجاری , تولید , دستگاه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش