چگونگی وضعیت بازار ارز

چگونگی وضعیت بازار ارز به گزارش آنی بازار، به نقل از ایسنا اظهارات غیرمنتظره خانم یلن به عنوان رییس كل بانك مركزی آمریكا درمورد احتمال تغییر سیاست و آمارهای اقتصادی ناامیدكننده به خصوص تورم، موجب گردید تا برخلاف انتظار دلار در برابر سایر ارزهای عمده ضعیف گردد.


 بررسی تغییرات و وضعیت اقتصادی و ارزی در بازار جهانی حاكی از آن است كه در هفته گذشته ارزش دلار در برابر ین ژاپن 1.21 و فرانك سوئیس 0.03 درصد تضعیف شد. در عین حال كه ارزش یورو برابر دلار تا 0.59 و پوند با 1.67 درصد تقویت شده است.
 
از دلایلی كه بانك مركزی برای تضعیف نرخ دلار در برابر سایر ارزها اعلام كرده، می‌توان به موضوع سخنان غیرمنتظره خانم یلن (رییس فدرال رزرو) اشاره كرد كه اعلام كرده بانك مركزی آمریكا در صورت پایین ماندن تورم این كشور آماده تغییر سیاست پولی خواهد بود.
 
این اظهارات برخلاف انتظاراتی بود كه بازار در مورد ادامه سیاست افزایش نرخ بهره داشت. از سویی دیگر در هفته گذشته آمارهای اقتصادی در آمریكا از جمله تورم و خرده فروشی كمتر از انتظار بود و همین موضوع باعث تشدید نگرانی و ایجاد موج جدیدی از فروش دلار در برابر سایر ارزهای عمده و حتی ارزهای نوظهور شد.
 
اما دلار در كنار روند نزولی ارزش در برابر برخی از ارزها تقویت شد. این تقویت به دو موضوع برمی‌گردد؛ اول تصمیم بانك مركزی ژاپن برای خرید نامحدود اوراق قرضه دولت این كشور باعث شد تا در ابتدای هفته دلار در برابر ین تقویت شود، اما در ادامه رییس بانك مركزی ژاپن اعلام كرد كه این بانك متعهد به نگه داشتن نرخ بازدهی نزدیك به صفر برای اوراق قرضه دولتی ژاپن است.
 
همچنین اظهار رضایت رییس فدرال رزرو از وضعیت اشتغال در آمریكا باعث شد تا برای ساعاتی دلار بتواند زیان روزهای گذشته را در برابر سایر ارزها جبران كند. خانم یلن اعلام كرده بود كه اقتصاد آمریكا از سلامت كافی برای افزایش نرخ بهره برخوردار است.
 
با این حال انتشار تورم و خرده فروشی ماه ژوئن در هفته گذشته كه ضعیف تر از انتظار بود، مانع از پذیرش این سخنان رییس فدرال رزرو و واكنش مناسب از سوی بازار شد.
 
ردپای پسر ترامپ در بازار
 
اما در هفته گذشته بهای طلا در مجموع روندی صعودی طی كرد. افت بازار سهام در پی انتشار نامه‌های الكترونیك فرزند ارشد دونالد ترامپ پیرامون سخنان خانم یلن در خصوص احتمال تغییر سیاست‌های انقباضی در صورت پایین ماندن سطح تورم و كاهش تورم آمریكا و همچنین افت عمده فروشی مهم ترین دلایل افزایش بهای طلا بود.
 
از سویی دیگر قیمت نفت روندی افزایشی داشت. كاهش ذخائر نفت آمریكا، كاهش سكوهای نفتی و افزایش واردات نفت چین، عمده ترین عوامل تقویت قیمت نفت اعلام شده است.
1396/04/29
16:47:30
5.0 از 5
5504
تگهای خبر: ارز , تورم , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش