گلوبال تایمز چین،

جامعه جهانی آمریكا را در تحریم ایران منزوی خواهد نمود

جامعه جهانی آمریكا را در تحریم ایران منزوی خواهد نمود آنی بازار: پكن- ؛گلوبال تایمز؛ روزنامه ارگانی حزب حاكم چین نوشت آمریكا به دنبال وادار كردن كشورهای دیگر به همراهی با تحریم های این كشور ضد تهران است اما واشنگتن در این كار موفق نخواهد شد و جامعه جهانی، آمریكا را در تحریم ایران منزوی خواهد نمود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا گلوبال تایمز روز چهارشنبه نوشت، برجام یك توافق بسیار مهم و الگویی برای حل یك مبحث مهم در عرصه بین المللی بود كه شورای امنیت سند آنرا به قطعنامه تبدیل كرد و آژانس بین المللی انرژی اتمی 12 بار با انتشار گزارش هایش پایبندی ایران را به آن تایید نمود.
گزارش ادامه می دهد كه طبق این قرارداد كشورها اجازه داشتند تعاملات مشروع و قانونی تجاری و اقتصادی با ایران داشته باشند اما آمریكا با نقض برجام، قوانین و حقوق بین المللی را هم زیر پاگذاشت و به همه اصول و نرم ها پشت كرد.
روزنامه چینی می نویسد طبق كدام قانون است كه همه كشورها باید تسلیم باج خواهی آمریكا شوند و از تعاملات اقتصادی با ایران پرهیز كنند این قابل تحمل و قابل قبول نیست.
گلوبال تایمز می نویسد مخالفت های گسترده ای با این تحریم ها شده است كشورها نباید از آن حمایت كنند و این را اعلام نموده اند و نمی توانند به اقدامات یكجانبه آمریكا ضد ایران آری بگویند.
گزارش تصریح می كند مقاومت های چین سبب شد تا معافیت برای خرید نفت از ایران را بدست آورد پكن هیچگاه نمی توانست زیر بار این باج خواهی برود و طبیعتا در برابر این حركت منفی آمریكا ایستادگی می كرد.
گلوبال تایمز می نویسد كه هند، كره جنوبی و ژاپن و چند كشور دیگر هم این شرایط را دارند و معافیت گرفته اند و در آن سو اروپا كه منافع خیلی از تجارت با ایران دارد آشكارا با تحریم ها مخالفت كرده است.
روزنامه به روسیه اشاره می كند كه از دیرباز با ایران رابطه تجاری و اقتصادی گسترده ای دارد و اینكه مسكو بارها تحریم ها را مورد انتقاد قرار داده وگفته است كه به آنها پایبند نمی ماند.
گلوبال تایمز چین نوشت كه اینها نشانه های آشكاری است از اینكه این دفعه زمان متفاوت می باشد و می رود كه آمریكا در نزد جامعه بین المللی به علت این تحریم ها منزوی شود.
روزنامه اضافه می كند چین مانند كشورهایی كه به آنها اشاره شد و دیگر اعضای جامعه بین المللی با تحریم ها مخالف و با برجام موافق است و برای همین از هیچ تلاشی برای حفاظت از حقوق شركت های خود در تجارت با ایران خودداری نخواهد كرد.
گلوبال تایمز تصریح كرد كه حقوق چین باید مورد حراست قرار گیرد استقلال این كشور باید مورد احترام واقع شود و منافع آنرا دیگران با تحركات یكجانبه نمی توانند نادیده بگیرند.
روزنامه چینی تصریح كرد كه آمریكا به صورت غیرقانونی تحریم ضد ایران اعمال كرده است و این چالشی برای دیگر كشورهای دنیا به حساب می آید و به آنها لطمه می زند و روزی می رسد كه واشنگتن هم با چالش هایی روبرو می گردد كه هیچگاه پیش بینی نكرده است.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا 18 اردیبهشت ماه گذشته خروج آمریكا از برجام را اعلام نمود اما بلافاصله دیگر كشورهای امضا كننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محكوم كردن خروج این كشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاكید نمودند كه به برجام پایبند مانده و از تجارت شركت هایشان با ایران حمایت می كنند.
ترامپ با حربه تروریسم اقتصادی و تحریم های یك جانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی به دنبال تولید جنگ روانی و القای انزوای ایران است اما تجربه ماه های اخیر و همراهی نكردن جهان با آمریكا نشان داد كه این كشور هیچگاه به هدف خود دست نخواهد یافت.
تحریم هایی كه آمریكا یك جانبه ضد ملت ایران اعلام نمود از مدت ها قبل شروع شده و جامعه جهانی با آنها همراهی نكرده تا جائیكه ترامپ مجبور شد از بعضی از آنها عقب نشینی كند.
خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی با اشاره به مخالفت كشورها با تحریم های یكجانبه آمریكا ضد ایران نوشت: خیلی از كشورهای خریدار نفت ایران آشكارا تحریم های آمریكایی را نقض می كنند یا خواهان معافیت از تحریم های ضدایرانی آمریكا هستند.
آمریكا در یك عقب نشینی آشكار تابحال مجبور شده است دست كم هشت كشور را از تحریم نفتی ضد ایران معاف كند.
آساق**231**1904**


1397/08/16
14:19:39
5.0 از 5
5296
تگهای خبر: اقتصاد , تجاری , تولید , خرید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش