عضو هیات رئیسه مجلس:

مسئولان اقتصادی دولت خبرهای خوبی از كاهش قیمت ارز دادند

مسئولان اقتصادی دولت خبرهای خوبی از كاهش قیمت ارز دادند آنی بازار: عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیر علنی نمایندگان با مسئولان اقتصادی دولت اظهار داشت: دراین جلسه رئیس بانك مركزی اصرار كرد كه بخش مهمی از مسائل سامانه نیما حل شده و همین طور خبرهای خوبی از طرف مسئولان اقتصادی دولت در خصوص اقدامات برای كاهش قیمت ارز و افزایش ارزش ریال شنیده شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، احمد امیر آبادی روز پنجشنبه در همایش تجلیل از صادركنندگان برتر قم در سالن همایش های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی این استان، اضافه كرد: بودجه سال آینده هم برمبنای الگویی طراحی شده است، كه اتفاق خوبی را به دنبال خواهد داشت.

** نمایش طرح هایی برای ساماندهی مصرف انرژی كشور
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بر روی طرحی كار كرده كه برمبنای آن مقرر است هر ماه به هر ایرانی 20 لیتر بنزین با قیمت 10 هزار ریال داده شود.
وی با اشاره به میزان مصرف 90 میلیون لیتر بنزین روزانه در كشور، اضافه كرد: با اجرای این طرح میزان مصرف این فرآورده به حدود 55 میلیون لیتر در هر روز خواهد رسید.
وی افزود: درنتیجه این طرح 35 میلیون لیتر بنزین نسبت به مصرف عادی كشور صرفه جویی میگردد و می توان آنرا به قیمت آزاد پنج هزار تومان به فروش رساند.
امیرآبادی اظهار داشت: با اجرای این طرح یك خانواده پنج نفره، ماهیانه 100 لیتر بنزین یكهزار تومانی می گیرد كه در صورت كمتر مصرف كردن می تواند مازاد آنرا به دولت بفروشد.
وی با اشاره به تسهیلات درنظر گرفته شده برای توسعه حمل و نقل عمومی در كشور، اضافه كرد: همین طور برای كمك به اقشار مختلف مردم، در این طرح 2 میلیون تومان تسهیلات برای گازسوز كردن خودروهای شخصی اختصاص پیدا می كند.
وی افزود: با اجرای این طرح 65 هزار میلیارد تومان درآمد سالانه در اختیار دولت قرار می گیرد كه می توان آنرا در بخش های مختلف همچون تولید، نوسازی حمل و نقل عمومی، فعالیت های عمرانی و سایر امور هزینه كند.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به این كه این طرح تنها در قالب پیشنهاد است و حالت اجرایی ندارد، اظهار داشت: اگر كارشناسان دراین زمینه طرح و نظری دارند آنرا به مجلس شورای اسلامی عرضه كنند.
وی اضافه كرد: امكان دارد در این طرح خانواده های متوسط شهری كه هر كدام بیشتر از یك خودرو دارند، با مشكل مواجه شوند كه برای رفع این مشكل و تحقق عدالت اجتماعی در همه زوایای این طرح به دنبال بررسی نظرات كارشناسان هستیم.
وی با اشاره به اینكه اجرای طرح فوق در شماری از كشورهای جهان سابقه دارد، اضافه كرد: طرح فعلا درحال بررسی كارشناسی است و در صورت تایید و تصویب، زمان اجرای آن از سال آینده پیش بینی میگردد.
امیرآبادی همین طور درباب طرح دیگری در این زمینه اظهار داشت: در این طرح بلاعوض شدن آب، برق و گاز در حد میزان الگوی مصرف برای مردم پیش بینی شده است، به این صورت كه اگر میزان مصرف خانواده ها بیشتر از الگوی مصرف شد، هزینه تولید آن كه در كل كشور به یك نرخ محاسبه شده است، از مصرف كننده گرفته شود.
وی افزود: اجرای طرح فوق علاوه بر آنكه میزان مصرف انرژی كشور را می كاهد و كمكی به خانواده های كم مصرف جامعه است، برای دستگاه های خدمت رسان، درآمد زا خواهد بود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه مباحث مطرح شده در حد یك طرح است، اظهار داشت: در نهایت باید كارهایی برای اصلاح الگوی مصرف و جراحی اقتصادی در بودجه سال آینده انجام داد تا كسانی كه میزان مصرف بالایی دارند، هزینه آنرا هم بپردازند.
وی اضافه كرد: در این طرح میزان مصرف واحد های تولیدی و صنعتی هم مورد توجه قرار گرفته است.
امیرآبادی دربخش دیگری از سخنان خود به سوژه صادرات باز اشاره نمود و اظهار داشت: در شرایط اقتصادی جدید، فرصت خوبی برای صادركنندگان كشور به وجود آمده است و این مساله می تواند نقش مهمی در توسعه تجارت ایران ایفا كند.
وی اضافه كرد: در شرایط جدید می توانیم صادرات كشور را به نقطه مطلوب برسانیم اما برای این كار لازم است كه هماهنگی های لازم بیشتر از گذشته در زمینه امور گمركی و مالیاتی لحاظ شود.
وی بیان كرد: باید در گمركات ارزش گذاری كالاها بر اساس واقعیت صورت گیرد و تعرفه هایی كه وضع میگردد متناسب با آن باشد تا مشكلی در این زمینه احداث نشود.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی افزود: اعتقاد داریم اگر صادر كنندگان اراده لازم را داشته باشند، می توانیم صادرات خوبی را خصوصاً به بازار كشورهای همسایه داشته باشیم.
وی همین طور به ضرورت افزایش نظارت ها درباب تخصیص ارز در شرایط جنگ اقتصادی، افزود: الان كه فصل صادرات است، باید از سوداگریها در این بخش برای گرفتن تفاوت ارز نیمایی و ارز آزاد جلوگیری شود.
امیرآبادی در ادامه به جلو آمدن چین و روسیه برای مبادله اقتصادی با ایران با وجود خروج آمریكا از برجام اشاره نمود و اظهار داشت: اروپایی ها تابحال كاری انجام نداده اند و یك پیشنهاد این است كه ایران سی اف تی را نگه دارد تا ببیند تكلیف تحریم ها و وعده های اروپا در این زمینه چه می شود، اروپا باید در این زمینه امتیاز بدهد، نمی گردد ما به صورت كامل به تعهدات خود عمل نماییم و آنها نسبت به اجرای تعهدات خود بی تفاوت باشند.
همایش تجلیل از صادركنندگان برتر استان قم با حضور محمدرضا مودودی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، سید محمد رضا هاشمی سرپرست استانداری قم و شماری دیگر از مسئولان در سالن همایش های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی برگزار گردید و در آن از 16 صادركننده برگزیده استان تجلیل به عمل آمد.
7405/ 6133/


1397/09/08
15:29:33
5.0 از 5
4505
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بازرگانی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش