عملكرد بانك های قزوین در پرداخت تسهیلات رضایت بخش نیست

عملكرد بانك های قزوین در پرداخت تسهیلات رضایت بخش نیست به گزارش آنی بازار معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین اظهار داشت: عملكرد بانك های استان در بخش ارائه تسهیلات جهت رفع موانع تولید به هیچ عنوان رضایت بخش نبوده و باید هرچه سریع تر این روند تغییر یابد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، منوچهر حبیبی بعدازظهر شنبه در جلسه كارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصریح كرد: بانك ها متاسفانه در پرداخت تسهیلات جهت رفع موانع تولید بسیار ضعیف عمل می كنند و اگر این روال ادامه داشته باشد از جانب دستگاه قضا علت آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: برای نجات تولید و اشتغال با عنایت به شرایط اقتصادی امروز كشور باید همه دست به دست هم داده تا وضعیت اشتغال و تولید كنونی را ثابت نگاه داریم.
حبیبی در ادامه قوه اقتصادی مردم را وابسته به بانك ها دانست و خاطرنشان كرد: هر نوع كوتاهی در پرداخت تسهیلات جهت رونق اقتصادی و حل مشكلات مردم پذیرفتنی نیست.
معاون هماهنگی امور اقاصادی استاندار قزوین تصریح كرد: از این جلسه به بعد تمامی مدیران بانكی و دستگاه های ذیربط در كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید باید به صورت هفتگی ضمن ارائه گزارش عملكرد حوزه خود، به صورت درصدی آمارهای خویش را به این ستاد اعلام كنند.
به گفته این مسئول اقتصادی، تمام پرونده های بلاتكلیف در سیستم بانكی استان باید تا 2 هفته دیگر تعیین و تكلیف شده تا با رفع مشكلات كنونی بتوانیم چرخه تولید را حفظ نماییم.
حبیبی با اشاره به راه های مختلف در رفع مشكلات تولید استان، تصریح كرد: بهترین راه، روشن شدن تكلیف واحدهای متقاضی تسهیلات است كه با تشكیل جلسات سه جانبه بانك ها، دستگاه مربوطه و شخص متقاضی وام باید مورد رسیدگی قرار گیرد و در نهایت هم پرونده را به دبیرخانه كارگروه رفع موانع تولید ارجاع دهند.
وی با اشاره به اینكه همه مسئولان بانكی و دولتی باید از حالت انفعال خارج شده و به صورت جدی و فعال ضمن رسیدگی به امور اقتصادی جامعه، قزوین را همانند سال قبل به جهت دریافت تسهیلات رفع موانع تولید در جایگاه سوم كشور قرار دهند، اضافه كرد: امیدواریم تا آخر سال جاری شاهد نزول این استان در زمینه پرداخت ها نباشیم.
در ادامه این جلسه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار داشت: امسال به متقاضیان تسهیلات رونق تولید در استان 809
میلیارد ریال پرداخت شده است.
علی پر زحمت تصریح كرد: امیدواریم با همكاری بانك های استان بزودی شاهد رفع موانع تولید در حوزه اقتصادی و تسهیلات بانكی باشیم.
6104/8054


1397/09/10
22:37:13
5.0 از 5
4510
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش