سرپرست استانداری قم:

9 هزار میلیارد ریال اعتبار رونق تولید در قم جذب شود

9 هزار میلیارد ریال اعتبار رونق تولید در قم جذب شود آنی بازار: سرپرست استانداری قم اظهار داشت: مدیران دستگاه های دولتی و بخش خصوصی استان باید تلاش كنند تا اعتبار 9 هزار میلیارد ریالی درنظر گرفته شده برای قم طی سال جاری در بخش تسهیلات رونق تولید به صورت كامل جذب شود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، سید محمد رضا هاشمی روز یكشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رونق تولید در تالار امام جواد(ع) استانداری، اضافه كرد: اعضاء ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با تمام توان به دنبال روان سازی فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری در قم هستند و آنرا بهترین راهكار برای تحقق شعار سال می دانند.
وی بیان كرد: در همین زمینه 9 هزار میلیارد ریال اعتبار پرداخت تسهیلات رونق تولید در سال 97 برای استان درنظر گرفته شده است كه مدیران دستگاه های اجرایی، فعالان بخش خصوصی و مسئولان بانك ها وظیفه دارند برای جذب كامل آن تلاش كنند، چراكه این میزان اعتبار كه در قالب تسهیلات سرمایه درگردش و سرمایه ثابت به بخش های صنعت، كشاورزی و گردشگری پرداخت می شود، نقش مهمی در توسعه اقتصادی قم دارد.
وی افزود: همین طور ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان باید به مشكل سرمایه گذارانی كه به سبب ناتوانی در انجام تكالیف خود در زندان هستند و یا سرمایه آنها توسط بانك ها مصادره شده است، رسیدگی و وضعیت آنان را تعیین تكلیف كند.
هاشمی اظهار داشت: همین طور لازم است اقدام های مورد نیاز برای اتصال گمركات استان و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به خط راه آهن سراسری هرچه سریعتر صورت گیرد تا حمل و نقل كالا از قم با سهولت بیشتری صورت گیرد.
وی در ادامه به سهم 2 هزار میلیارد ریالی بخش گردشگری قم در پرداخت تسهیلات رونق تولید اشاره نمود و اضافه كرد: باید شاهد تلاش بیشتر مسئولان اداره كل میراث فرهنگی و گردشگری استان در این زمینه باشیم تا اعتبار مورد نظر هرچه سریعتر در اختیار سرمایه گذاران این بخش راهبردی قرار گیرد.
7405/ 1175


1397/09/11
14:35:40
5.0 از 5
4431
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش