مشهد میزبان اولین رویداد استارت آپی اسباب بازی است

مشهد میزبان اولین رویداد استارت آپی اسباب بازی است به گزارش آنی بازار رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی اظهار داشت: اولین رویداد استارت آپی اسباب بازی كشور به صورت محصول محور در مشهد برگزار می گردد.


دكتر سید سعیدرضا احمدی زاده روز چهارشنبه در نشست خبری پیرامون رویداد استارت آپی اسباب بازی كشور اضافه كرد: انگیزه برگزاری این رویداد محصول محور در صنعت اسباب بازی 'ضعف جدی موجود در بازار تولید داخلی اسباب بازی و ساخت محدود محصولات ایرانی' در این زمینه است.
وی افزود: بر این اساس استارت آپی اسباب بازی با هدف شناسایی ایده ها و پشتیبانی از تولید گسترده در این حوزه برنامه ریزی شده است.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی اظهار داشت: بنیاد نخبگان بر مبنای سند جامع كشور در امور نخبگان و اشاره صورت گرفته در آن بر لزوم تربیت استعدادهای برتر در حوزه اسباب بازی، به مبحث اسباب بازی ورود كرده است. حوزه اسباب بازی در ایران متولی ندارد و در این زمینه 'شورای سیاستگذاری اسباب بازی' در بنیاد نخبگان خراسان رضوی تشكیل شده است.
وی بر تاثیر بسزای اسباب بازی در رشد شخصیتی كودك تاكید و بیان كرد: در بررسی اولیه انجام شده در بازار مشهد گردش مالی اسباب بازی در این شهر 700 میلیارد ریال می باشد كه 90 درصد آن مربوط به اسباب بازیها وارداتی است.
احمدی زاده اضافه كرد: با برگزاری اولین رویداد استارت آپی اسباب بازی كشور طی روزهای 27 تا 30 آذر ماه جاری در مشهد تلاش می گردد ایده پردازان در تیمهای چند نفره مبادرت به عرضه ایده برای تولید اسباب بازی نمایند. در این چارچوب برای اولین بار به صورت همزمان امكان تولید نمونه اسباب بازی در محل برگزاری فراهم گشته است.
وی افزود: باید اسباب بازیها با رویكرد و هویت ایرانی و رعایت شئونات دینی در داخل كشور برای بچه های ایرانی تولید شوند.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی همینطور گردش مالی بازار سوغات را در مشهد 38 هزار میلیارد ریال اعلام و بیان كرد: بازار رضای مشهد قرار بود بازاری نمادین از كالاهای مشهدی و سوغات برای زائران باشد اما هم اینك 75 درصد كالاهای عرضه شده در این بازار تولید كشور چین است.
دبیر اجرایی رویداد ملی استارت آپی اسباب بازی هم در این نشست اظهار داشت: تابحال 85 ایده پرداز در قالب 23 تیم سه تا شش نفره جهت شركت در این رویداد اعلام حضور كرده اند. در حاشیه این استار آپ، كارگاههای كاربردی و آموزشی هم برای شركت كنندگان برگزار می گردد.
ابوالفضل عباس زاده اضافه كرد: پنج تیم برگزیده از میان شركت كنندگان در این رویداد به انتخاب داوران معرفی و همه آنها با عرضه تسهیلات حمایت می شوند. همینطور سه تیم از بین برگزیدگان می توانند بدون مراحل دیوانسالاری اداری، در محل مركز رشد پارك فناوری خراسان مستقر شده و مبادرت به فعالیت در این بخش كنند.
وی در ادامه مشكلات موجود در حوزه اسباب بازی را ناشناخته ماندن اسباب بازی بعنوان محصول فرهنگی، واردات بیش از اندازه متعارف اسباب بازی به داخل كشور و نبود رشته دانشگاهی در زمینه طراحی اسباب بازی عنوان نمود.
نخستین رویداد ملی استارت آپ اسباب بازی از 27 آذر ماه جاری به مدت چهار روز در مشهد برگزار می گردد.
7496/1858


1397/09/21
15:00:26
5.0 از 5
4851
تگهای خبر: آموزش , بازار , تسهیلات , تولید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش