سنگ فرش طلا برند شهر تكاب می گردد

سنگ فرش طلا برند شهر تكاب می گردد به گزارش آنی بازار فرماندار تكاب اظهار داشت: «سنگ فرش طلا» با عنایت به ظرفیت ها و توانمندی های این شهرستان بعنوان برند این شهر معرفی و بزودی ثبت خواهد شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا علی مكرمی روز یكشنبه در نشست تخصصی برند شهری در تكاب اضافه كرد: ظرفیت های این شهرستان در بخش های مختلف میراث فرهنگی و گردشگری، معادن غنی طلا و سنگ، فرش دستباف و صنایع دستی، فرهنگ و هنر كهن مهمترین ابعاد معرفی و ثبت برند شهری تكاب به حساب می آید.
وی با اشاره به اینكه پروژه برند شهری تكاب در نشست توسعه سرمایه گذاری شهرستان با حضور استاندار آذربایجان غربی به تصویب رسیده، افزود: ثبت برند شهری «سنگ فرش طلا» بعنوان یكی از برنامه های جامع برای محرومیت زدایی و رشد و توسعه تكاب مطرح گردیده است.
فرماندار تكاب بیان كرد: معرفی و ثبت این برند می تواند زمینه ساز جذب سرمایه گذاری برای رونق صنعت فرش و گردشگری و توسعه صنایع پایین دستی معادن طلا و سنگ شود و تكاب را به یكی از مهمترین قطب ها و مقاصد گردشگری كشور تبدیل كند.
مكرمی افزود: با ثبت برند شهری «سنگ فرش طلا» از تابستان سال آینده جشنواره و نمایشگاه سالانه ای به همین نام در تكاب اجرا خواهد شد.
وی اضافه كرد: تخصیص اعتبار ویژه برای ثبت برند و برندسازی سه محصول عمده تكاب شامل سنگ، فرش دستباف و طلا در مقیاس جهانی و فراهم كردن زمینه برگزاری جشنواره بین المللی «سنگ فرش طلا» در این شهرستان در سال 1399 به منظور معرفی هرچه بهتر تكاب از مهمترین اهداف برنامه ثبت برند شهری به حساب می آید.
فرماندار تكاب با تاكید بر استفاده از ظرفیت های بالقوه برای توسعه این شهرستان، اظهار داشت: معرفی برند شهری مبتنی بر ظرفیت های خاص و منحصر بفرد اقتصادی و فرهنگی بوده و ثبت آن می تواند باعث شكوفا شدن استعدادهای این شهرستان در بخش های مختلف شود.
وی با اشاره به اینكه تابحال نتوانسته ایم از ظرفیت های این شهرستان برای توسعه به خوبی بهره مند شویم، اظهار داشت: با خلاقیت، همدلی، عزم جدی و مدیریت قوی در بخش های مختلف و مشاركت و همراهی شهروندان می توانیم بسترهای مناسب برای توسعه تكاب را فراهم نماییم.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا برندسازی شهری از روش هایی است كه در مناطق مختلف دنیا برمبنای استعدادها، ظرفیت ها و مزیت های محلی به كار گرفته می گردد تا با برجسته سازی بخش هایی از آنها به جذب سرمایه مالی، انسانی و گردشگری و استراتژی توسعه دست یابند.
در چند سال اخیر معادن و كارخانه های طلا و صنعت گردشگری و صنایع دستی بعنوان 2 محور توسعه تكاب در جنوب آذربایجان غربی مطرح گردیده است.
تكاب دارای 2 معدن بزرگ طلا در مناطق زرشوران و آق دره با ذخیره بیشتر از 100 تن طلا است؛ الان سه واحد تولید و فرآوری طلا با یكهزار و 800 نفر نیروی كار در كنار معادن بزرگ طلا فعالیت می كند.
معدن طلای زرشوران از بزرگترین معادن طلای كشور و كارخانه تولید و فرآوری طلای زرشوران هم بعنوان بزرگترین واحد صنعتی فرآوری طلا در خاورمیانه مطرح است.
همچنین تكاب با دارا بودن ذخایر غنی معادن سنگ های زینتی و ساختمانی بعنوان قطب معدنی در استان آذربایجان غربی شناخته شده و الان 23 معدن سنگ هم در این شهرستان فعال است.
علاوه بر این مجموعه میراث جهانی و گردشگری تخت سلیمان كه در 45 كیلومتری شمال شرقی تكاب واقع شده و در سال 1382 در لیست آثار میراث جهانی یونسكو به ثبت رسیده از مهترین آثار تاریخی كشور است كه ظرفیتی مهم و بستری مناسب برای توسعه صنعت گردشگری این شهرستان به حساب می آید.
چمن متحرك چملی گل، آبشار دوقلوی قینرجه، زندان سلیمان، مجموعه چشمه های آبگرم احمد آباد و قینرجه، كاخ ها و خانه های اربابی از سایر آثار طبیعی و تاریخی شهرستان تكاب است.
7514/6185/3072


1397/10/02
19:57:13
5.0 از 5
4891
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش