معاون اقتصادی استاندار كرمانشاه:

نان تولیدی كرمانشاه كیفیت مطلوبی ندارد

نان تولیدی كرمانشاه كیفیت مطلوبی ندارد آنی بازار: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری كرمانشاه اظهار داشت: نان كرمانشاه از سالیان گذشته دارای كیفیت چندان مطلوبی نبوده و دلیل این وضعیت به كیفیت نازل گندم، تجهیزات غیراستاندارد و نیروی انسانی غیرماهر باز می گردد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، هدایت حاتمی روز شنبه در نشست شورای پایش آرد و نان استان گفت: تولید آرد و نان مناسب و استاندارد یكی از اولویت های جدی دولت می باشد و در این راستا بیشترین یارانه ها و نظارت ها به این حوزه اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: برای تولید یك نان مناسب، در گام اول نیازمند یك بذر خوب هستیم. سردسیر بودن استان بهانه مناسبی برای توجیه گلوتن و پروتئین پایین در گندم تولیدی كرمانشاه نیست. بعنوان مثال روسیه یك كشور سردسیر است ولی آنها بذرهایی باكیفیت و متناسب با اقلیم آب و هوایی خود تولید كرده اند.
حاتمی اشاره كرد: از مراكز تحقیقات كشاورزی استان انتظار می رود به سمت تولید بذرهای باكیفیت و سازگار با اقلیم استان و دارای گلوتن و پروتئین مناسب گام بردارند.
وی گفت: از سالیان گذشته كیفیت نامناسب گندم و آرد تولیدی حاصل از آن باعث شده نانوایی ها به سمت افزودن موادی مانند نمك و جوش شیرین متمایل می شوند و این رویه ها مشكلاتی را برای سلامت شهروندان به وجود می آورد.
معاون اقتصادی استاندار كرمانشاه اضافه كرد: مشكلات متعددی در راه تولید نان از مزرعه تا سفره خانواده ها وجود دارد كه با یك مدیریت عقلانی، شجاعانه، مناسب و نظارت مستمر می توان گام های خوبی برای اصلاح آنها برداشت.
وی اشاره كرد: نهادهای نظارتی مانند تعزیرات و بازرسی اصناف با جدیت تمام بر نانوایی ها نظارت كنند و هیچ متخلفی را بی مجازات رها نكنند و در صورت ضرورت با نصب پلاكارد بر درب واحد، آنها را به مردم معرفی كنند.
حاتمی گفت: خوشبختانه گندم تولیدی مناطق گرمسیری استان از كیفیت مناسب تری برخوردار می باشد و می توان آنرا به مصرف داخل استان اختصاص داد.
وی افزود: همین طور یكی از طریق های ارتقای كیفیت نان، اضافه كردن مكمل های غذایی است كه از راه نانوایی های آزاد پز و تحت نظر بهداشت و اداره استاندارد قابل انجام است.
معاون اقتصادی استاندار كرمانشاه اظهار داشت: نوسازی تجهیزات نانوایی ها به افزایش كیفیت نان كمك می نماید و در این زمینه وام ارزان قیمت در اختیار نانوایی ها گذاشته میگردد.
وی درانتها عنوان كرد: سند اصلاح كیفیت آرد و نان از مزرعه تا سفره خانواده تدوین شود و سپس در دستور كار قرار گیرد.
تعداد نانوایی های استان كرمانشاه 2 هزار و 176 واحد است كه 888 نانوایی آن در شهر كرمانشاه قرار دارد.
استان كرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
8066


1397/10/08
13:37:25
5.0 از 5
4429
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش