عضو كمیسیون صنایع مجلس:

وارد كردن شوك به قطعه سازان، اشتغال را با مشكل روبرو می كند

وارد كردن شوك به قطعه سازان، اشتغال را با مشكل روبرو می كند آنی بازار: عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاكید بر اهمیت پشتیبانی از صنعت قطعه سازی كشور اظهار داشت: وارد كردن هر گونه شوك به تولیدكنندگان قطعات خودرو امكان دارد اشتغالزایی این بخش را با مشكل روبرو كند.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، رامین نورقلی پور درباره مشكلاتی كه برای گروه قطعه سازی عظام ـ با وجود میزان بالای اشتغالزایی این شركت صنعتی ـ احداث شده، گفت: در شرایط تحریمی فعلی كشور، مشكلاتی برای بنگاه های تولیدی و همین طور فعالان صنعت قطعه سازی كشور به وجود آمده كه سبب شده تا تولیدكنندگان به صورت عام و قطعه سازان خودرو به صورت خاص درگیر مشكلات گسترده ای شوند.
وی با تاكید بر اینكه وظیفه دولت و مجلس پشتیبانی از بخش خصوصی است، افزود: به جای اینكه بخواهیم از تولیدكنندگان مچ گیری و برای آنها احداث مشكل نماییم باید از آنها حمایت نماییم. به خصوص كه بنگاه های صنعتی بعنوان مولد سرمایه در جامعه و كسب و كارهای اشتغالزا عمل كرده و به چرخه اقتصادی كشور كمك زیادی می كنند.
نماینده مردم كردكوی و بندر تركمن در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: گروه قطعه سازی عظام از بنگاه های موفق اقتصادی در صنعت خودروسازی كشور است كه در این حوزه نقش به سزایی دارد.
وی اشاره كرد: به هیچ وجه روا نیست كه برخی مسئولان بخواهند با اظهارات نسنجیده بر سر راه آنها سنگ اندازی و مشكلاتی احداث كنند.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: با وجود حرف و حدیث هایی كه در رسانه ها یا از ناحیه برخی مسئولان و نمایندگان مجلس مطرح می شود، این گروه صنعتی طبق بررسی هایی كه خودم انجام داده ام با آنچه گفته شده بود كه این شركت بدهی هنگفتی به ایران خودرو دارد، واقعیت ندارد.
به گفته نورقلی پور، روابط گروه قطعات خودرویی عظام و ایران خودرو كاملا روابط سالمی است و ما از هر كمكی كه برای پایداری و ادامه فعالیت این قطعه ساز بر بیاید دریغ نخواهیم كرد و با تمام توان حمایت می نماییم.
وی اشاره كرد: صنعت خودروسازی و صنایع وابسته همچون قطعه سازی برای نیروی كار زیادی در كشور احداث اشتغال كرده كه نمونه آن اشتغال زایی موفق گروه قطعه سازی عظام است.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس اشاره كرد: احداث هر گونه شوك در صنعت قطعه سازی به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر صنعت خودروسازی تاثیر منفی می گذارد؛ خصوصاً در حوزه اشتغال. بروز چنین شوك هایی در قطعه سازان امكان دارد با وجود تمایل آنها منجر به رهاسازی و تعدیل نیروی كار شود. نه مجلس و نه دولت چنین چیزی را بر نمی تابد. قطعه سازان و تولید كنندگان باز خواستار بیكاری نیروهای شاغل خود نیستند

1397/10/09
14:08:21
5.0 از 5
5121
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش