فرماندار قصرشیرین:

تمامی واحدهای صدمه دیده زلزله 6 و چهار دهم ریشتری بازسازی می شوند

تمامی واحدهای صدمه دیده زلزله 6 و چهار دهم ریشتری بازسازی می شوند به گزارش آنی بازار فرماندار قصرشیرین اظهار داشت: تمامی واحدهای صدمه دیده روستایی زلزله 6.4 ریشتری امسال، به صورت كامل بازسازی می شوند و مالكان این واحدهای تخریبی برای برخورداری از تسهیلات ساخت و ساز منازل مسكونیشان به بانك های عامل معرفی می گردند.


مراد علی تاتار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: در مجموع 6 روستای شهرستان قصرشیرین بعنوان كانون اصلی زلزله 6.4 ریشتری امسال گرفتار خسارت شد كه كار ارزیابی واحدهای مسكونی این روستاها از جانب بنیاد مسكن آخر یافته است.
وی تصریح كرد: در مجموع مالكان 200 واحد مسكونی صدمه دیده در این روستاها می توانند از تسهیلات بازسازی برای ساخت واحدهای مسكونی خود استفاده كنند و به آنها 350 میلیون ریال تسهیلات و 100 میلیون ریال كمك بلاعوض پرداخت می گردد.
فرماندار قصرشیرین افزود: تابحال 517 واحد مسكونی تعمیری شهری هم از جانب كارشناسان بنیاد مسكن ارزیابی شده و در صورت تامین اعتبار تمامی واحدهای تعمیری زلزله امسال هم جهت استفاده از تسهیلات بازسازی به بانك های عامل معرفی می گردند.
تاتار اظهار داشت: همینطور با پیگیری های صورت گرفته مالكان واحدهای صدمه دیده محله های حاشیه نشین «پالی آباد»، «پشت امیدوار» و فازهای سه و چهار قصرجدید هم با الحاق این محله ها به شهر الان برای صدور سند به ثبت اسناد معرفی می گردند و می توانند از تسهیلات زلزله همانند دیگر مالكان واحدهای صدمه دیده در سایر نقاط شهر برخوردار شوند و نسبت به تعمیر و بازسازی واحدهای خود اقدام نمایند.
وی افزود: همینطور در جریان زلزله 7.3 ریشتری سال گذشته غرب كرمانشاه در مجموع 310 واحد مسكونی روستایی قصرشیرین تخریب شد كه الان با پرداخت تسهیلات و تلاش بنیاد مسكن كار ساخت 290 واحد آن آخر یافته و 20 واحد مسكونی باقی مانده هم تا آخر امسال تكمیل و تحویل مالكان آنها می گردد.
او، در مجموع پیشرفت فیزیكی واحدهای احداثی روستایی را 95 درصد اعلام نمود و تصریح كرد: كار تعمیر 703 واحد تعمیری روستایی هم به صورت كامل آخر یافته است.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین با اشاره به اینكه ساخت واحدهای شهری الان بیشتر از 50 درصد پیشرفت فیزیكی دارد، اظهار داشت: تابحال 58 واحد مسكونی شهری كه در زلزله سال گذشته غرب كرمانشاه صدمه دید بازسازی شده است و كار بازسازی واحدهای دیگر هم ازسوی مالكان آنها در دست اقدام است.
تاتار اظهار داشت: در مجموع 960 واحد مسكونی در این شهرستان در جریان زلزله 7.3 ریشتری سال گذشته غرب كرمانشاه تخریب شد كه 650 واحد مسكونی شهری و 310 واحد مسكونی روستایی است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال قبل در 11 كیلومتری بخش ازگله و 32 كیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد كه 620 كشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یك هزار و 932 روستای استان كرمانشاه خسارت وارد كرد و برپایه ارزیابی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسكونی شهری و روستایی صدمه كلی و جزئی دید.
البته در زلزله 6.4 ریشتری یكشنبه چهارم آذر 97 هم 771 مصدوم و بیشتر از چهار هزار واحد مسكونی خسارت دیده، به این آمارها افزوده شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند كه همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا آخر امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال 98 تكمیل می كنند.
3012/8066


1397/10/13
13:37:46
5.0 از 5
4628
تگهای خبر: ارز , ارزیابی , بانك , تسهیلات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش