پشت كردن سرمایه گذاران بین المللی به اوراق دلاری

پشت كردن سرمایه گذاران بین المللی به اوراق دلاری آنی بازار: فروش اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریكا توسط دارندگان خارجی آنها به حد بی سابقه ای رسیده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریكا در گزارشی اعلام نمود كه حجم اوراق قرضه فروخته شده توسط اتباع خارجی در ماه دسامبر به ۷۷.۳۵ میلیارد دلار رسیده است كه رقم بی سابقه ای شمرده می شود.
از زمان انتشار آمار مربوط به خرید و فروش اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریكا در سال ۱۹۷۸، چنین حجمی هیچ گاه مشاهده نشده بود.
با این وجود طبق آمارهای منتشرشده، سپس شش ماه كاهش متوالی، حجم اوراق قرضه در اختیار چینی در ماه دسامبر برای اولین بار افزایش یافته است و از ۱.۱۲۱ تریلیون دلار در ماه قبل به ۱.۱۲۳ تریلیون دلار در ماه دسامبر رسیده است.
اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریكا یك برگه بدهی با نرخ بهره ثابت است كه سررسید آن معمولاً ۱۰ ساله است. بهره این اوراق دو مرتبه در هر سال پرداخت می شود.
چین و ژاپن هم اكنون بزرگ ترین دارندگان این اوراق هستند.
میزان اوراق در اختیار ژاپن با ۴۷ میلیارد دلار كاهش به ۱.۰۴ تریلیون دلار رسیده است. توكیو از سال ۲۰۱۴ تابحال ۱۶ درصد اوراق قرضه در اختیار خودرا به فروش رسانده است.
روسیه دیگر كشوری است كه به سرعت در حال كاهش حجم اوراق در اختیار خود است؛ به گونه ای كه حجم این اوراق با ۸۵ درصد كاهش در مقایسه با ژانویه ۲۰۱۸ به ۱۲.۸ میلیارد دلار در ماه نوامبر كاهش یافته است.1397/11/27
14:09:27
5.0 از 5
5114
تگهای خبر: خرید , دلار , فروش , وام
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش