شرایط بهترین بیمه عمر و محاسبه آن چیست

شرایط بهترین بیمه عمر و محاسبه آن چیست آنی بازار: بیمه عمر یكی از روش های سرمایه گذاری بلندمدت است كه علاوه بر دارا بودن پوشش های بیمه ای در زمان حیات بیمه گذار، سپس فوت باز نوعی حمایت مالی از بازماندگان او شمرده می شود.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، بیمه عمر یكی از بیمه های بسیار پر طرفدار در كشورهای پیشرفته جهان به شمار می آید. بطوریكه در كشورهایی مثل ژاپن و آمریكا ۹۸ درصد مردم بیمه عمر دارند اما متاسفانه این بیمه هنوز در ایران جایگاه خودرا پیدا نكرده است.
در این بیمه، بیمه گذار با پرداخت مبلغ مشخصی بعنوان حق بیمه تحت پوشش قرار گرفته و می تواند از مزایای مختلف آن استفاده نماید. در ادامه به شرایط و مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، نحوه محاسبه آن و... خواهیم پرداخت.
انواع بیمه عمر
هر فردی امكان دارد با عنایت به اهداف، نیازها و شرایط خاص خود به سراغ خرید بیمه عمر برود. بنا بر این شركت های بیمه با نمایش بیمه عمر در چارچوب طرح های مختلف، به دنبال برطرف نمودن نیازهای متفاوت افراد هستند.
انواع بیمه عمر شامل بیمه های تمام عمر، بیمه عمر زمانی، بیمه عمر و سرمایه گذاری، طرح های آتیه برای كودكان، بیمه های مستمری و بازنشستگی و بیمه های عمر گروهی می باشد.
البته بهتر است این نكته را بدانید كه تمامی شركت های بیمه همه انواع بیمه عمر را نمایش نمی دهند. همین طور از میان همه این بیمه ها هم اكنون بیمه عمر و سرمایه گذاری، جامع ترین و پرطرفدارترین بیمه شمرده می شود.
پوشش های بیمه عمر
تعداد و شرایط پوشش های بیمه عمر در شركت های مختلف بیمه متفاوت می باشد. همین طور انتخاب این پوشش ها به نیازهای هر فرد بستگی دارد.
به طور كلی اصلی ترین پوشش بیمه عمر پوشش فوت است. یعنی اگر بیمه گذار به صورت طبیعی یا در اثر حادثه فوت كند، غرامت مشخصی (بر اساس شرایط بیمه نامه) به ذی نفعان او پرداخت می شود.
همچنین پوشش های دیگر مثل دریافت وام بدون ضامن، پوشش بیماری های خاص، پوشش نقص عضو و ازكارافتادگی، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از كار افتادگی و... باز توسط شركت های بیمه به بیمه گذاران نمایش می شود.

شرایط و مزایای بیمه عمر
همان طور كه گفتیم یكی از مهم ترین مزایای بیمه عمر جنبه سرمایه گذاری آن است. به این صورت كه مجموع حق بیمه هایی كه بیمه گذار به شكل ماهانه یا سالانه پرداخت می كند، به اندوخته ای تبدیل گشته كه به آن سود تعلق می گیرد. سود تعلق گرفته به بیمه عمر شامل دو نوع است: سود تضمینی و سود مشاركت در منافع. سود تضمینی سود مشخصی است كه میزان آن توسط بیمه مركزی تعیین می شود و همه بیمه ها ملزم به پرداخت آن به بیمه گذاران هستند. سود مشاركت در منافع باز سود متغیری است كه برمبنای میزان سود حاصل از سرمایه گذاری شركت های بیمه پرداخت می شود.
علاوه بر سوژه سرمایه گذاری، بیمه عمر شامل مزایای زیر است:
* بهره مند شدن از پوشش های بیمه ای مثل پوشش بیماری های خاص، پوشش نقص عضو و ازكارافتادگی، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از كار افتادگی و...
* تعیین میزان و نحوه پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذار
* معافیت مالیاتی
* امكان دریافت وام بدون ضامن و بدون وثیقه
* امكان تعیین ذینفع توسط بیمه گذار
محاسبه بیمه عمر
در بیمه عمر میزان حق بیمه توسط بیمه گذار تعیین می شود و كاملا به شرایط و توان مالی او بستگی دارد.
موضوع مهم دیگر در محاسبه بیمه عمر، میزان اندوخته نهایی است. عوامل تأثیرگذار در میزان اندوخته نهایی بیمه عمر شامل موارد زیر است:
* میزان حق بیمه
* نحوه پرداخت حق بیمه
* میزان افزایش حق بیمه به صورت سالانه
* مدت بیمه نامه
* سن بیمه شده
بهتر است این نكته را بدانید كه در بیمه عمر بر خلاف خیلی از بیمه های دیگر، هرچه پوشش های تكمیلی بیشتری را انتخاب كنید، حق بیمه پرداختی توسط شما بیشتر نخواهد شد. بلكه در این بیمه با افزایش پوشش ها، از اندوخته نهایی شما كسر خواهد شد.
مناسب ترین بیمه عمر
در حال حاضر بیشتر از ۲۰ شركت بیمه به نمایش بیمه عمر می پردازند و همین سوژه سبب شده تا این سوال برای متقاضیان بیمه عمر ایجاد شود كه مناسب ترین بیمه عمر كدام است؟
انتخاب مناسب ترین بیمه عمر به شرایط و نیازهای هر فرد بستگی دارد. بعنوان مثال بعضی از افراد كه تنها به جنبه سرمایه گذاری بیمه عمر اهمیت می دهند، دنبال شركت بیمه ای هستند كه بیشترین سود را به بیمه گذاران نمایش می دهد.
اگر به دنبال خرید بیمه عمر مناسب هستید، می توانید عوامل مختلفی مثل میزان توانایی مالی شركت بیمه، كیفیت نمایش خدمات و پرداخت خسارت، شرایط نمایش پوشش های مختلف، جدول سود قطعی در چند سال متوالی و خاصیت های دیگر را بررسی كنید.
به این منظور و در راه این انتخاب، ازكی می تواند مشاور همراه شما در انتخاب بهترین بیمه مسافرتی باشد.
بیمه عمر پاسارگاد
بیمه پاسارگاد یكی از شركت هایی است كه با سطح توانگری مالی بالای خود، در سال های اخیر توانسته رتبه بالایی در فروش بیمه عمر كسب كند. بیمه عمر پاسارگاد در چارچوب دو طرح بیمه عمر و تامین آتیه و بیمه عمر به شرط فوت نمایش می شود.
از مهم ترین مزایای بیمه عمر پاسارگاد می توان موارد زیر را نام برد:
* پوشش نقص عضو ناشی از حادثه تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان
* پوشش هزینه پزشكی ناشی از حادثه تا سقف ۲۵ میلیون
* پوشش غرامت ازكارافتادگی (ناشی از حادثه و بیماری) تا سقف ۶۰ میلیون تومان
* معافیت از پرداخت حق بیمه در اثر ازكارافتادگی
* امكان استفاده از پوشش بیمه درمان تكمیلی sos
* پوشش بیمه آتش سوزی برای منازل مسكونی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان
* سرمایه فوت طبیعی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان
* پوشش امراض خاص برای ۵ بیماری جمعا تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان
* پرداخت وام بدون ضامن با سود ۴% بیشتر از سود تضمینی
* معافیت مالیالتی وجوه پرداختی
* امكان دریافت وام پس از ۶ ماه با سپرده ۳ ماهه

بیمه عمر سامان
بیمه سامان یكی از شركت های پیشرو در نمایش خدمات بیمه عمر است كه توانسته رتبه خوبی را در فروش بیمه عمر كسب نماید.
یكی از مزایای بیمه عمر سامان، سرمایه گذاری بیمه ای برمبنای اننتخاب سبدهای ریسك مختلف می باشد. در این بیمه می توان در سبدهای با ریسك كم، ریسك متوسط، ریسك زیاد و صندوق سرمایه گذاری رشد سرمایه گذاری كرد كه سود تعلق گرفته در هر كدام از این سبدها باز متفاوت می باشد.
همچنین در طرح جدید بیمه عمر سامان، علاوه بر پوشش های اصلی بیمه عمر، انواع بیماری های صعب العلاج و شایع به تفكیك گروه بندی سنی بزرگسالان و كودكان (۳۰ بیماری) تا سقف ۱.۵ میلیارد تومان تحت پوشش قرار می گیرد. ضمنا در این طرح پوشش های جدید بستری بیمارستانی و بیمه جامع اموال باز نمایش می شود.
بیمه عمر ایران
بیمه ایران یكی از شركت هایی است كه قدمت طولانی در نمایش بیمه عمر دارد و بیمه عمر را در چارچوب طرح های مختلف مثل بیمه عمر انفرادی، بیمه عمر گروهی، بیمه تأمین آتیه فرزندان، بیمه جامع زندگی، بیمه مان و... به فروش می رساند. برمبنای سالنامه آماری بیمه مركزی در سال ۹۶، بیمه عمر ایران رتبه اول فروش بیمه عمر را دارا است.
یكی از طرح های جدید و جامع بیمه عمر ایران طرح «مان» است كه در آن معمولا محدودیت سنی برای صدور بیمه نامه وجود ندارد.
از مزایای بیمه عمر ایران می توان به موارد زیر اشاره كرد:
* سرمایه فوت حداكثر تا ۲۰۰ میلیون تومان
* پرداخت هزینه های درمان بیماری های خاص تا سقف ۲۰ میلیون تومان
* پرداخت هزینه مبتلاشدن به سرطان تا سقف ۳۰ میلیون تومان
* امكان بازخریدی از ماه دوم قرارداد
* و...
خرید بهترین بیمه عمر از ازكی
ازكی نخستین مركز مشاوره و انتخاب بیمه در ایران است كه علاوه بر رشته های بیمه ای مثل بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه تكمیلی و... به نمایش بیمه عمر باز می پردازد.
برای خرید بیمه عمر از azki.com كافی است اطلاعات خودرا در سایت ازكی وارد نمایید و شرایط بیمه عمر خودرا مشاهده كنید. در تمام مراحل خرید بیمه عمر از ازكی، مشاوران متخصص ازكی شما را راهنمایی خواهند كرد تا بهترین بیمه عمر را از بین تمامی شركت های بیمه انتخاب و خریداری كنید.این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1397/11/29
14:44:56
5.0 از 5
4615
تگهای خبر: بازرگانی , بیمه , تخصص , خدمات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش