، بررسی جزئیات بودجه ۹۸،

حقوق كاركنان دولت در سال آینده ۲۰ درصد افزوده می شود

حقوق كاركنان دولت در سال آینده ۲۰ درصد افزوده می شود آنی بازار: نمایندگان مجلس با افزایش حداقل ۵۰۰ هزار تومان و حداكثر یك میلیون تومان حقوق كاركنان دولت مخالفت كرده و مصوب كردند كه حقوق كاركنان دولت در سال آینده ۲۰ درصد افزایش پیدا كند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت سوم امروز (چهارشنبه) بندی از لایحه بودجه مربوط به حقوق كاركنان را تصویب كرد.
بر این اساس افزایش حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل هیأت علمی، كاركنان كشوری و لشكری و قضات به صورت جداگانه توسط دولت در این قانون انجام می گیرد به نحوی كه تفاوت تطبیق مبحث ماده (۷۸) قانون مدیریت خدمات كشوری مصوب ۸/‏۷/‏۱۳۸۶‬ در حكم حقوق، بدون تغییر باقی بماند.
پاداش آخر خدمت مبحث قانون پرداخت پاداش آخر خدمت و بخشی از هزینه های ضروری به كاركنان دولت مصوب ۲۶ /۲/ ۱۳۷۵ و اصلاحات آن و پاداش های مشابه به مقامات، رؤسا، مدیران و كاركنان كلیه دستگاه های اجرایی مبحث ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه و مبحث ماده (۵) قانون مدیریت خدمات كشوری و همینطور وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی حداكثر معادل هفت برابر حداقل حقوق و مزایای مبحث ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات كشوری در ازای هر سال خدمت تا سقف سی سال كه از لحاظ بازنشستگی و وظیفه ملاك محاسبه قرار می گیرد، خواهد بود. هرگونه پرداخت خارج از ضوابط این قانون تحت این عنوان و عناوین مشابه در حكم تصرف در اموال عمومی است.
این مورد از لایحه دولت آمده بود كه غلامرضا كاتب نماینده گرمسار پیشنهاد بازگشت به لایحه دولت را داد و به تصویب مجلس رسید.
در اصلاحیه كمیسیون تلفیق كه مجلس با آن مخالفت كرد، آمده بود كه دولت مكلف است دریافتی كاركنان دولت را به گونه ای تعیین كند كه بعد از كسر مالیات مبلغ افزایش آن نسبت به سال ۱۳۹۷ حداقل ۵ میلیون ریال و حداكثر ۱۰ میلیون ریال باشد.
قبل از این نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام نموده بود كه طبق لایحه دولت حقوق كاركنان دولت را در سال ۹۸ به میزان ۲۰ درصد افزوده می شود.1397/12/09
15:52:25
5.0 از 5
4485
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش