به علت تاخیر در كاهش آلایندگی خودروها؛

جریمه سنگین در انتظار خودروسازان آلمانی، سهام BMW سقوط كرد

جریمه سنگین در انتظار خودروسازان آلمانی، سهام BMW سقوط كرد آنی بازار: بعد از اینكه BMW اعلام نمود با بررسی اتحادیه اروپا در مورد تاخیر پیشرفت تكنولوژی با تبانی خودروسازان آلمانی، جریمه بسیار سنگینی در انتظار این شركت است، سهام شركت سقوط كرد.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر به نقل از بلومبرگ، بعد از آنكه شركت BMW آگهی داد كه به دنبال تحقیقات اتحادیه اروپا در مورد دست داشتن خودروسازهای آلمانی در به تأخیر انداختن تكنولوژی خودروهای پاك، به دنبال كلاهبرداری آلایندگی این شركت ها، جریمه بسیار سنگینی در انتظار آنها است، سهام این شركت سقوط كرد.
اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر اعلام نموده بود تحقیقاتی را بر روی فعالیت های مشكوك گروهی شركت های BMW، فلوكس واگن و دایملر، آغاز نموده است. گفته می شود آنها امكان دارد موجب به تأخیر افتادن روند توسعه تكنولوژی خودروهای عاری از آلایندگی شده باشند.
كمیسیون اروپا روز جمعه در اطلاعیه ای كه برای خودروسازان آلمانی ارسال شد، اتهامات مربوط آنها در به تأخیر انداختن پیشرفت تكنولوژی خودروهای بدون آلایندگی بنزینی و دیزلی، را مشخص كرد.
روز دوشنبه شركت BMW آگهی داد كه میزان جریمه احتمالی ای كه متوجه این شركت خواهد بود از ۱ میلیارد دلار فراتر خواهد رفت. سپس این اخبار سهام BMW بیشتر از ۲ درصد سقوط كرد، كه این بیشترین افت آن در ۲ هفته گذشته است.
سهام دایملر و فولكس واگن هم سقوط كردند. هرچند میزان سقوط سهام BMW از دو رقیب خود بیشتر بود.
مسئول كمیسیون رقابت اتحادیه اروپا، مارگارت وستاگر، می گوید: فرصت اینكه مشتریان اروپایی، خودرویی با بهترین فناوری روز را خریداری كنند از آنها گرفته شده است. در حالیكه شركت ها اجازه دارند با همكاری هم، خودروهایی بهتر تولید كنند، قوانین اتحادیه اروپا به آنها اجازه نمی دهد كه دقیقاً برای خلاف این هدف با هم همكاری كنند و توافق كنند كه محصولات خودرا بهبود ندهند.

1398/01/20
14:23:54
5.0 از 5
4734
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش