تورم در دهك ها چقدر است؟

تورم در دهك ها چقدر است؟ به گزارش آنی بازار شروع سال ۱۳۹۸ بار دیگر با افزایش تورم در دهك های مختلف همراه بود و حدود چهار درصد بر میزان تورم در دهك اول تا دهم افزوده شده است.به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، دامنه تغییرات نرخ تورم در ۱۲ ماهه منتهی به فروردین ماه سال جاری برای دهك های مختلف هزینه ای از ۲۹.۹ درصد برای دهك اول تا ۳۲.۷ درصد برای دهك دهم حكایت دارد.

این در حالی است كه تورم در دهك اول نسبت به اسفندماه كه ۲۵.۹ درصد گزارش شده بود تا چهار درصد افزایش دارد. همینطور در دهك دهم در مقایسه با ۲۸.۹ درصد آخر سال قبل ۳.۸ درصد رشد دارد. در فروردین ماه اختلاف تورمی بین دهك اول تا دهم به ۲.۸ درصد رسیده كه حدود ۰.۲ درصد از فاصله تورم بین دهك ها كاسته شده است.

در آمار مركز آمار تورم ماهانه برای دهك اول ۵.۵ و در دهك دهم ۲.۵ درصد گزارش شد. در عین حال كه تورم "خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات" برای دهك اول ۹.۲ و دهك دهم ۸.۶ درصد بود. در مورد "كالاهای غیرخوراكی و خدمات" هم آمار از تورم ۱.۷ درصد در دهك اول و ۰.۹ درصد در دهك دهم حكایت دارد.

در مجموع در فروردین ماه سال جاری تورم به روند رو به رشد خود ادامه داده است؛ به صورتی كه نرخ ماهانه به چهار درصد رسید. در عین حال كه تورم نقطه به نقطه ۵۱.۴ درصد و تورم سالانه تا ۳۰.۶ درصد افزایش داشت.

وضعیت تورم در ۱۰ دهك


1398/02/06
15:58:40
5.0 از 5
5312
تگهای خبر: تورم , خدمات , كالا
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش