مشاور اقتصادی ترامپ هم از بانك مركزی آمریكا انتقاد نمود

مشاور اقتصادی ترامپ هم از بانك مركزی آمریكا انتقاد نمود به گزارش آنی بازار مشاور اقتصادی رئیس جمهور آمریكا گفت حالا زمان مناسبی برای كاهش نرخ بهره است.


به گزارش آنی بازار به نقل از رویترز، لری كودلو، مشاور اقتصادی رئیس جمهور آمریكا كه پیشتر از رویكرد ترامپ در مورد منازعات تجاری با چین حمایت كرده بود، از بانك مركزی آمریكا به علت كاهش ندادن نرخ بهره انتقاد نمود و افزود كه این بانك باید روند افزایش نرخ بهره را متوقف نماید و امیدوار است كه افزایش نرخ بهره در دسامبر سال قبل آخرین افزایش نرخ بهره بوده باشد چون كه حالا زمان مناسب برای كاهش نرخ بهره فرا رسیده است.
كودلو كه در مصاحبه با شبكه خبری سی ان بی سی سخن می گفت از بانك مركزی خواست تا به جای آنكه تنها بر روی آمار حوزه اشتغال تمركز كند، دسترسی به ثبات بیشتر در قیمت ها را هدف گذاری كند.
كودلو تنها كسی در كاخ سفید نیست كه مخالف سیاست های پولی فدرال رزرو و جروم پاول، رئیس آن است. از سال قبل نوك پیكان حملات ترامپ متوجه جروم پاول شد و اختلاف نظر بین این دو تا جایی بالا گرفت كه بعضی از منابع خبری از احتمال اخراج وی توسط ترامپ خبر دادند. با این وجود پاول بارها و بارها گفته است كه قصد كناره گیری ندارد و استقلال بانك مركزی را به هر قیمتی حفظ خواهد نمود.
از سال ۲۰۱۵ تابحال فدرال رزرو نه مرتبه نرخ بهره را افزایش داده است اما سیگنال های زیادی وجود دارد كه حركت بعدی فدرال رزرو كاهش نرخ بهره خواهد بود. بعضی از كارشناسان اخطار داده اند كه اصرار كاخ سفید برای كاهش نرخ بهره در صورتیكه در زمان مناسبی انجام نگیرد می تواند دارای تبعات زیادی برای اقتصاد آمریكا باشد.
منبع:

1398/04/19
14:17:41
5.0 از 5
4636
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش