معاون بانك مركزی اعلام كرد

كاهش نرخ ارز، معرفی بازرگانان متخلف ارزی به بازجو ویژه اقتصادی

كاهش نرخ ارز، معرفی بازرگانان متخلف ارزی به بازجو ویژه اقتصادی به گزارش آنی بازار معاون حقوقی و امور مجلس بانك مركزی ضمن تاكیدبر اینكه فقط بانك مركزی را نباید مقصر مشكلات ارزی كشور دانست، اظهار داشت: كاهش نرخ ارز به علت اجرای مصوبه ارز صادراتی بوده است. در این راستا اسامی بازرگانانی كه به تعهدات خود عمل نكرده اند، به بازجو ویژه اقتصادی معرفی و طبق مراحل قانونی، احضار و احكامی برای آنها صادر گردیده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، سیدامیرحسین طیبی فرد در جریان سفر خود به استان یزد با تاكید بر اینكه فعالان اقتصادی بعنوان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند، اظهار نمود: تمامی فرماندهان جنگ اقتصادی كه وارد این عرصه شده اند باید نسبت به سختی شرایط با عنایت به وجود تحریم ها آگاه باشند و نباید به بانك مركزی به چشم متهم نگاه كرد.
وی ضمن درخواست از فعالان اقتصادی برای وحدت و همراهی همگانی در این جنگ اقتصادی، اضافه كرد: بانك مركزی سیاست گذار است، ولی به علت شرایط اقتصادی و سیاسی به وجود آمده در كشور، مشغول فعالیت اجرایی شده و نمی گردد فقط بانك مركزی را مقصر مشكلات ارزی كشور دانست و مابقی هیچ مسئولیتی نداشته باشند.
معاون حقوقی و امور مجلس بانك مركزی با اشاره به سخنان فعالان اقتصادی استان یزد و گلایه های آنها نسبت به این كه صنعت نمی تواند هزینه سیاست را بپردازد، اظهار داشت: اگر بانكداری را یك شاخه از صنعت بدانید، بانك مركزی هم نمی تواند به تنهایی هزینه سیاست را پرداخت كند اما اگر امروز بازار ثبات ارزی پیدا كرده است میزان تأثیر بانك مركزی و كمك فعالان اقتصادی و صادركنندگان برابر است.

اگر مصوبه ارز صادراتی ابلاغ نمی شد، نرخ ارز پایین نمی آمد
وی با اشاره به مصوبه سران سه قوه در بحث ارز صادراتی، اضافه كرد: اگر این مصوبه ابلاغ نمی شد، امروز قیمت ارز پایین نمی آمد و گرفتار ثبات حال حاضر نمی شد.
معاون حقوقی و امور مجلس بانك مركزی با بیان حضور نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن به همراه تعاونی ها در شورای پول و اعتبار از فعالان اقتصادی استان یزد درخواست نمود نظرات و انتظارات خویش را از راه این افراد به شورا و بانك مركزی منتقل كنند تا ضمن بررسی پاسخ های لازم داده شود.
طیبی فرد در انتهای سخنان خود از دیگر علل ثبات بازار ارز در ماه های اخیر را بررسی فعالیت های بازرگانان و صادركنندگان دانست و تصریح كرد: اسامی بازرگانانی كه به تعهدات خود عمل نكرده اند به بازجو ویژه اقتصادی معرفی و طبق مراحل قانونی احضار و احكامی برای آنها صادر گردیده است.1398/04/23
14:22:34
5.0 از 5
4193
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بازرگانی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش