حركت خلاف جهت بورس های جهانی با دلار

حركت خلاف جهت بورس های جهانی با دلار آنی بازار: در شرایطی كه قیمت دلار افزایش پیدا كرد، فاكتورهای بورسی در جهان ریزشی شدند.


به گزارش آنی بازار به نقل از خبرگزاری فرانسه، نگرانی معامله گران از تشدید منازعات تجاری بین چین و آمریكا و نزدیك شدن به زمان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موجب شد تا رشد دلار در حاشیه قرار گیرد و فاكتورهای بورسی در جهان با ریزش مواجه شوند.
در روزی كه آمارهای خوب رشد بخش خرده فروشی اقتصاد آمریكا و قطعی شدن كاهش نرخ بهره، نوید روز خوبی را برای بورس ها می داد اما بر خلاف انتظارات، فاصله گرفتن آمریكا و چین از میز مذاكره، تشدید اختلافات بین كره جنوبی و ژاپن و تظاهرات هنگ كنگ موجب شد تا شاخص "نیك كی ۲۲۵" ژاپن با ۰.۴ درصد كاهش در سطح ۲۱ هزار و ۴۴۸.۱۸ واحدی بسته شود، شاخص گهانگ سنگ" بورس هنگ كنگ با ۰.۵ درصد كاهش تا ۲۸ هزار و ۴۷۹.۶۰ واحد عقب بنشیند و شاخص "شانگهای كامپوزیت" با ۰.۲ درصد كاهش در سطح ۲۹۳۱.۹۳ واحد بسته شود.
نزول شاخص ها به دیگر مناطق جهان نیز سرایت كرد به شكلی كه شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۶ درصد كاهش به ۷۵۷۷.۲۰ واحد و شاخص "داو جونز اینداستریال اوریج" نیویورك با ۰.۱ درصد كاهش به ۲۷ هزار و ۳۳۵.۶۳ واحد رسیدند.
بهای هر بشكه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" آمریكا با ۶ سنت افزایش به ۵۷.۶۸ دلار در هر بشكه و نفت برنت با ۲۰ سنت افزایش به ۶۴.۵۵ دلار رسید.
در بازار فلزات گران بها قیمت ها نزولی بود به شكلی كه هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲۸ درصد كاهش به ۱۴۰۵.۲۱ دلار رسید و هر اونس نقره با ۰.۰۱ درصد كاهش به ازای ۱۵.۶ دلار مبادله شد.
منبع:

1398/04/26
14:30:43
5.0 از 5
4561
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , تجاری
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش