رشد اقتصادی نا امیدكننده استرالیا

رشد اقتصادی نا امیدكننده استرالیا آنی بازار: اقتصاد استرالیا در سه ماه دوم امسال تنها 0.5 درصد رشد كرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اكونومیكس، در سه ماهه منتهی به ژوئن، رشد اقتصادی استرالیا همان گونه كه انتظارش می رفت در سطح بسیار ضعیفی باقی ماند و تنها به ۰.۵ درصد رسید. این اتفاق در شرایطی رخ داد كه دولت این كشور به منظور تقویت رشد در ماه های اخیر به تقویت مخارج دولتی اقدام نموده بود اما كاهش مخارج مصرفی خانوارها و میزان صادرات استرالیا سبب شد تا رشد اقتصادی كماكان در سطح پایینی باقی بماند.
بر اساس سالانه هم متوسط رشد اقتصادی استرالیا در 12 ماه منتهی به ژوئن به ۱.۴ درصد رسید كه ضعیف ترین رشد اقتصادی این كشور از زمان ركود مالی بزرگ جهانی در سال ۲۰۰۸ است. در میان بخش های مختلف، مخارج دولتی با رشد ۲.۷ درصدی بیش ترین رشد را داشته است و بعد از آن، مخارج دفاعی با ۲ درصد، و مصارف دولتی با ۲.۵ درصد قرار دارند.
طی این مدت رشد مصارف خانوار تنها ۰.۴ درصد بوده است و سرمایه ناخالص ثابت رشد منفی ۱.۶ درصدی را به ثبت رسانده است. طی این مدت صادرات ۱.۴ درصد رشد و واردات ۱.۳ درصد افت پیدا كرده است اما رشد صادرات در سه ماهه دوم سال پایین تر از رشد سه ماهه نخست سال بوده است.
در میان صنایع مختلف هم رشد بخش صنعت استرالیا در دومین فصل سال معادل ۳.۴ درصد بوده است اما رشد بخش مالی در سطح ضعیف ۰.۲ درصدی و خدمات تنها ۰.۸ درصد بوده است. ماهیگیری و تولید رشد منفی را تجربه كرده اند و به ترتیب رشد این بخش ها منفی ۲.۱ درصد و منفی ۱.۴ درصد اندازه گیری شده است.
متوسط رشد اقتصادی استرالیا در بازه زمانی ۱۹۵۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۸۵ درصد بوده است كه بالاترین رشد ثبت شده مربوط به سه ماهه نخست سال ۱۹۷۶ با ۴.۴ درصد و كمترین رشد ثبت شده هم مربوط به سه ماهه دوم سال ۱۹۷۴ با رشد منفی ۲ درصدی بوده است.
منبع:

1398/06/15
11:49:17
5.0 از 5
5276
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , صادرات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش