صندوق ثروت چین در یك قدمی یك تریلیون دلار

صندوق ثروت چین در یك قدمی یك تریلیون دلار به گزارش آنی بازار ارزش صندوق ثروت چین به ۹۴۰.۶ میلیارد دلار رسید.


به گزارش آنی بازار به نقل از شین هوا، صندوق ثروت چین در گزارش سالانه خود اعلام نمود كه ارزش مجموع دارایی های این نهاد سرمایه گذاری تا آخر سال ۲۰۱۸ میلادی به ۹۴۰.۶ میلیارد دلار رسیده است كه بالاترین رقم دارایی ثبت شده در این صندوق است.
بدین ترتیب صندوق ثروت چین بعد از صندوق ثروت نروژ حالا دومین صندوق ثروت بزرگ جهان است و تنها ۵۹.۴ میلیارد دلار دیگر تا تبدیل شدن به دومین صندوق ثروت یك تریلیون دلاری در دنیا فاصله دارد.
طبق این گزارش، بازدهی صندوق ثروت چین در ۱۰ سال گذشته ۶.۰۷ درصد بوده است كه ۰.۴۵ درصد بیشتر از سطح هدفگذاری شده بوده است. پنگ چون، مدیرعامل این صندوق با اشاره به چالش های زیاد سرمایه گذاری در سطح جهان پارسال اظهار داشت كه مقامات این صندوق متعهد به تكمیل و اجرای استراتژی بلندمدت سرمایه گذاری هستند.
صندوق ثروت چین یكی از بزرگ ترین تامین مالی كنندگان پروژه جاده جدید ابریشم چین معروف به پروژه جاده و كمربند است بگونه ای كه در شش ماه نخست امسال این صندوق ۲۶ میلیارد دلار روی پروژه های در رابطه با این طرح سرمایه گزاری نموده است. این صندوق یك صندوق دولتی است كه با هدف تنوع بخشی به ذخایر و دارایی های خارجی چین به منظور حداكثرسازی سود صاحبان سهام آن تاسیس شده است.1398/06/31
14:55:05
5.0 از 5
4724
تگهای خبر: ارز , ارزش , دلار , سرمایه گذاری
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش