صدور پروانه راه اندازی ساختمان در تهران 17 و شش دهم درصد رشد كرد

صدور پروانه راه اندازی ساختمان در تهران 17 و شش دهم درصد رشد كرد به گزارش آنی بازار مركز آمار كشور اعلام نمود: سال قبل نزدیك به 11 هزار پروانه راه اندازی ساختمان از طرف شهرداری تهران صادر گردیده است كه نسبت به سال قبل از آن (1396) 17.6 درصد رشد داشت.


بر اساس گزارش مركز آمار كشور از نتایج طرح گردآوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های كشور در سال قبل با عنایت به صدور ۱۰ هزار و ۹۵۴ پروانه راه اندازی ساختمان توسط شهرداری تهران، پیش بینی می شود كه ۷۶ هزار و ۵۱۱ واحد مسكونی ساخته شود كه نسبت به پیش بینی سال ۱۳۹۶ حدود ۱۷.۵ درصد رشد داشته است.
مجموع مساحت زیربنا در پروانه های راه اندازی ساختمان صادرشده از طرف شهرداری تهران در سال ۹۷ بیشتر از ۱۴ میلیون و ۳۴۱ هزار مترمربع بود كه نسبت به سال قبل حدود ۲۱، ۳ درصد افزایش داشته است.
متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره ی مورد بررسی حدود یك هزار و ۳۰۹ متر مربع بوده است.
كل نقاط شهری كشور
همین طور در ادامه این گزارش آمده است كه سال قبل ۱۴۲ هزار و ۳۹ پروانه راه اندازی ساختمان توسط شهرداری كشور صادر شده كه نسبت به سال ۱۳۹۶، حدود ۱۶.۳ درصد افزایش داشته است.
با توجه به صدور بیشتر از ۱۴۲ هزار پروانه پیش بینی شده است كه ۳۷۶ هزار و ۵۷۵ واحد مسكونی ساخته شده است.
مجموع مساحت زیربنا در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان در سال ۹۷ حدود ۷۲ میلیون مترمربع بوده است كه نسبت به سال پیش از آن (۱۳۹۶) ۲۰.۵ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۴۹۴ مترمربع بوده است.منبع:

1398/08/19
14:47:16
5.0 از 5
4906
تگهای خبر: راه اندازی , مركز آمار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش