ذخایر ارزی چین از ۳ و یك دهم تریلیون دلار گذشت

ذخایر ارزی چین از ۳ و یك دهم تریلیون دلار گذشت آنی بازار: ذخایر ارزی چین تا اختتام ماه اكتبر به 3.105 تریلیون دلار رسید.


به گزارش آنی بازار به نقل از شین هوا، با وجود كاهش صادرات و جنگ تجاری با آمریكا، میزان ذخایر ارزی چین در ماه اكتبر نیز به روند صعودی خود ادامه داده و آن طور كه دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین اعلام نموده، میزان ذخایر ارزی این كشور با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به ماه اكتبر به ۳.۱۰۵۲ تریلیون دلار رسیده است. وانگ چئون یینگ، سخنگوی این دفتر اظهار داشت: میزان ذخایر ارزی تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون نرخ های برابری ارز و تغییرات قیمت های دارایی ها افزایش یافته است.
بگفته آقای وانگ، تنش های تجاری، سیاست گذاری های پولی بانكهای مركزی بزرگ جهان و چشم انداز نگران كننده برگزیت، موجب كاهش شاخص دلار (شاخصی كه نرخ برابری دلار در مقابل شش ارز معتبر جهانی را اندازه می گیرد) و هم چنین بازدهی اوراق قرضه شده است.
این مقام چینی هم چنین با اشاره به حفظ ثبات در محیط كلان اقتصادی چین با وجود افزایش نااطمینانی ها گفته است كه دولت بوسیله بهبود ساختارهای اقتصادی و تعادل بخشی به میزان عرضه و تقاضا در بازار ارز، به دنبال تداوم رشد نیرومند ذخایر ارزی خود در آینده است.
سخنگوی دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین اضافه كرد: زیرساخت های اقتصاد چین بسیار نیرومند هستند و با تداوم اجرای اصلاحات مورد نیاز برای مقابله با ریسك ها و چالش های موجود، میزان ذخایر ارزی در سطح مطلوب باقی خواهد ماند.
از طرف دیگر طی این مدت چین ذخایر طلای خودرا نیز تقویت كرده است و حجم ذخایر طلای این كشور از ۹۳.۰۴۵ میلیارد دلار در ماه سپتامبر به ۹۴.۶۵ میلیارد دلار تا اختتام ماه اكتبر افزایش پیدا كرده است. بطور متوسط حجم ذخایر ارزی چین در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ معادل یك تریلیون و ۴۹ میلیارد و ۲۳۲ میلیون دلار بوده است كه بالاترین ركورد ذخایر مربوط به ژوئن ۲۰۱۴ با سه تریلیون و ۹۹۳ میلیارد و ۲۱۲.۷۲میلیون دلار و كمترین ذخایر ثبت شده نیز مربوط به دسامبر ۱۹۸۰ با دو میلیارد و ۲۶۲ میلیون دلار بوده است.
منبع:

1398/08/20
09:42:34
5.0 از 5
4318
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش