جزئیات نرخ تورم آبان ماه در استان های مختلف

جزئیات نرخ تورم آبان ماه در استان های مختلف آنی بازار: بررسی جزئیات تغییرات نرخ تورم 12 ماهه در استان ها نشان میدهد كه بیشترین نرخ تورم مربوط به استان كهگیلویه و بویراحمد (45.8) و كمترین آن مربوط به استان­ سمنان (39.3 درصد) است.


جزئیات نرخ تورم مصرف كننده آبان ۱۳۹۸ به تفكیك استان از طرف مركز آمار كشور منتشر گردید.
در آبان ماه ۱۳۹۸ عدد شاخص كل برای خانوارهای كشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۱۸۷.۸ رسید كه نسبت به ماه قبل ۱.۶ درصد افزایش نشان می­ دهد.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای كشور مربوط به استان كهگیلویه و بویر احمد با ۲.۳ درصد افزایش و كمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سمنان با ۰.۷ درصد افزایش است.
درصد تغییر شاخص كل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای كشور ۲۷.۰ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (۳۳.۳ درصد) و كمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (۲۱.۲ درصد) است.
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۸ برای خانوارهای كشور به عدد ۴۱.۱ درصد رسید.
براساس آمار اعلام شده ۱۶ استان كشور شامل مركزی، آذربایجان شرقی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، كردستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، كهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، یزد، تهران، قزوین، گلستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بالاترین نرخ تورم ۱۲ ماهه را داشتند.
نرخ تورم خوراكی ها و آشامیدنی ها و دخانیات
بررسی جداول آماری نشان میدهد كه نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به آبان كالاها و خدمات مصرفی كشور ۵۸.۶ درصد بود.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به آبان ماه در گروه خوراكی ها و آشامیدنی ها و دخانیات مربوط به استان بوشهر (۷۰ درصد) و پایین ترین میزان آن مربوط به همدان (۵۴.۲ درصد) است.
نرخ تورم ۱۲ ماهه به آبان ماه خوراكی ها و آشامیدنی ها و دخانیات در پایتخت ۵۹.۷ درصد بود كه از نرخ تورم كل ۱.۱ بیشتر رشد داشت.
نرخ تورم كالاهای غیرخوراكی و خدمات
براساس آخرین آمار نرخ تورم كالاهای غیرخوراكی و خدمات در ۱۲ ماهه منتهی به آبان ۳۳.۸ درصد بود.
در این دوره زمانی بیشترین نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به آبان ماه كالاهای غیرخوراكی و خدمات مربوط به ایلام (۴۳.۱ درصد) و كمترین آن مربوط به هرمزگان (۲۶.۷ درصد) است.
منبع:

1398/09/10
15:06:38
5.0 از 5
4840
تگهای خبر: تورم , خدمات , كالا , مركز آمار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش