وزیر نفت:

ارقام مربوط به قاچاق بنزین منطقی نیست

ارقام مربوط به قاچاق بنزین منطقی نیست به گزارش آنی بازار وزیر نفت در پاسخ به سوال ایسنا درباره لایحه بودجه سال ۹۹ اظهار داشت: وزارت نفت بعنوان شركتی است كه یك سری تعهدات درآمدی دارد و باید در مورد آن صحبت نماییم.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، بیژن زنگنه امروز در حاشیه افتتاحیه ی اولین رویداد توسعه فناوری صنعت گاز در حوزه های پالایش، انتقال و توزیع در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال كه چرا بنزین مورد افترا قاچاق قرار می گیرد، اظهار نمود: لازم است كه این مسئله را از همان افرادی كه این مورد را مطرح نمودند، بپرسید اما در واقع در بنزین قاچاق خیلی كم است. در گازوئیل قاچاق وجود دارد اما آن هم زیاد نیست و این اعداد و ارقامی كه در این عرصه هم مطرح می شود، منطقی به نظر نمی رسد.
او افزود: طبق گفته های صادق آبادی، اگر ۲۰ میلیون لیتر گازوئیل قاچاق شود، در واقع ۵۰۰۰ كامیون باید برای انجام این كار بسیج شده باشد كه مدیریت این مسئله خیلی سخت است كه همین مسئله نشان داده است اعداد مطرح شده دراین باره منطقی نیست.
وزیر نفت درباره راه اندازی پارك علم و فناوری اظهار داشت: كار طراحی آن شروع شده و امیدواریم امسال نخستین استارت آپ را راه اندازی نماییم.
او با بیان این كه مهم تر از محصولات موجود در این نمایشگاه، ظرفیت های ارزشمندی است كه دیده می شود، اظهار نمود: پتانسیل های موجود در این عرصه نشان داده است كه جوانان می توانند در حوزه نفت و گاز كشور كارهای بزرگی انجام دهند اما لازم است تقاضا را برای این ظرفیت ها به وجود آوریم.
به نقل از وی، هم اكنون بحث تجهیزات و قطعات مورد نیاز مطرح است كه امكان تقاضای دائمی و موثر جهت استفاده از خدمات دانش بنیان ها بسیار فراتر از این است.
وی با اشاره به صندوق نوآوری صنعت نفت اظهار داشت: كارها تمام شده و بزودی تقاضاها را برای صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری ارسال می نماییم كه در ابتدا با ۱۰۰ میلیارد تومان كار را شروع كرده ایم.
او با بیان این كه وضعیت های بسیاری برای ایجاد این شركت ها به وجود می آوریم و این اجبار هم وجود ندارد كه امكانات صندوق نوآوری فقط به شركت های مستقر تعلق گیرد اظهار داشت: تمام شركت هایی كه در حوزه نفت فعال می باشند، می توانند از این امكانات استفاده كنند.
وی با بیان این كه یكی از كارهایی كه وظیفه ی ماست كمك به جوان های فعال در حوزه ی نفت برای توسعه كسب و كار است خاطرنشان كرد كه برای این مسئله هم تمام تلاش خویش را خواهیم كرد.
وزیر نفت با اشاره به برنامه های وزارت نفت برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان اظهار داشت: من روی این مسئله بسیار فكر كرده ام و راهی را جز خرید تضمینی پیدا نكردم، چون كه یك شركت امكان دارد كالایی را بسازد اما آن كالا را بموقع تحویل ندهد و یا این كه آن كالا كیفیت كافی را نداشته باشد.

وی ادامه داد: خرید تضمینی یعنی كالا ساخته شود و آن كالا استانداردهای لازم را از مرجع های ایرانی كه ما تعیین كرده ایم، دریافت كند. در آن صورت اگر آن كالا فروش نرفت با قیمت هایی كه توافق كرده ایم، آن كالا را خریداری خواهیم كرد و بطور قطع این مسئله در بهبود كیفتی و فروش كالای ایرانی تأثیر گذار خواهد بود.
به قول وی موضوعی تحت عنوان تخصیص تسهیلات برای بار اول تصویب گردید كه از نظر بنده این مسئله هم پاسخگو نیست و راهی جز خرید تضمینی نداریم.
ادامه دارد


1398/09/17
14:25:26
5.0 از 5
4625
تگهای خبر: ارز , ارزش , تسهیلات , خدمات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش