لایحه بودجه سال ۹۹ (۵۶)

بودجه حمل و نقل دریایی 75 درصد افزایش یافت

بودجه حمل و نقل دریایی 75 درصد افزایش یافت آنی بازار: در لایحه بودجه سال 99، بودجه برآورد شده برای برنامه توسعه حمل و نقل دریایی بیشتر از 37 میلیارد تومان افزایش یافته كه 75 درصد رشد را نسبت به بودجه مصوب امسال نشان میدهد.


موضوع توسعه حمل و نقل دریایی در برنامه ششم توسعه به صراحت آمده است و از دولت و دستگاه های ذیربط خواسته شده نسبت به توسعه بنادر و سواحل اقدام جدی تری صورت گیرد و برنامه های جامعی را تدوین و اجرایی كنند، ضمن اینكه طبق قانون احكام دائمی و بودجه سنواتی از سرمایه گذاری در بنادر حمایت خاصی شده است.
تقویت سرمایه گذاری در بنادر كشورهای همسایه نیز از فرصت تنگ ایران برای رقابت پذیر كردن بنادر خبر می دهد؛با سرمایه گذاری در بنادر ایران از رقابت تنگاتنگ با كشورهای منطقه جا نمی مانیم و می توانیم پا به پای كشورهای همسایه از پتانسیل بنادر كشورمان به بهترین شكل بهره ببریم.
علاوه بر ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار در بنادر كشور؛ لایحه بودجه امسال نیز به كمك توسعه بنادر آمده است و برمبنای جدول شماره (۷) كه به بودجه دستگاه های سیاست گذار اختصاص دارد، برنامه توسعه حمل و نقل دریایی ۸۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه برای سال آینده خواهد داشت.
این اعتبار نسبت به بودجه مصوب امسال بالغ بر ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان معادل ۷۵ درصد افزایش داشته است.
این حدودا تنها برنامه ای در حوزه بنادر و دریانوردی است كه برایش بودجه و اعتبار درنظر گرفته شده و سازمان بنادر و دریانوردی نیز بعنوان یك دستگاه درآمد هزینه ای ردیف بودجه ای نداشته و به صورت درآمد هزینه ای اداره می شود.منبع:

1398/09/18
14:08:04
5.0 از 5
4560
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش