تركان پیشنهاد داد

بن مواد غذایی جایگزین یارانه نقدی شود

بن مواد غذایی جایگزین یارانه نقدی شود آنی بازار: به اعتقاد مشاور سابق رئیس جمهور، ادامه شیوه پرداخت یارانه نقدی به مردم گره ای از مشكلات اقتصادی اقشار ضعیف باز نمی نماید. وی توزیع بن های الكترونیكی مواد غذایی را بهترین راهكار می داند.


اكبرتركان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه كاهش مصرف بنزین در نهایت به نفع اقتصاد كشور است، اظهار نمود: ادامه افزایش مصرف بنزین موقعیتی را رقم می زند كه به دنبال آن ناچار به ساخت یك پالایشگاه دیگر خواهیم شد.
بگفته وی، جامعه در خطر فقر غذایی قرار دارد و باید كوشش كرد این مقوله را به بهترین شكل ممكن با پرداخت بن های الكترونیكی مواد غذایی مدیریت كرد.
تركان با اشاره به اینكه توزیع بسته های حمایتی به صورت بن مواد غذایی یكی از بهترین شیوه های حمایتی از اقشار لطمه پذیر جامعه است، ابراز كرد: این شیوه مسیر گسترش فقر غذایی را كُند و حتی متوقف می كند. فراموش نكنید كه نخستین لطمه حاصل از فقر نه تنها در ایران بلكه در دیگر نكات دنیا نیز گرسنگی است. این روند باید با بیشترین سرعت ممكن كنترل شود.
وی با تاكید بر اینكه فقر غذایی منجر به گسترش افت تحصیلی، افت سلامت عمومی در جامعه و لطمه های اجتماعی بعدی می شود، اشاره كرد: باید گروه های نیازمند را شناسایی كرد و با شناسایی این گروه ها به دنبال رفع نیازهای این گروه ها گام برداشت. پاسخ دادن به نیازهای این گروه ها شرایطی را فراهم می آورد كه خسارت های ناشی از فقر در جامعه كنترل شود.
این كارشناس اقتصادی، سازمان بهزیستی و كمیته امداد را بهترین مراجع در امتداد دسترسی به اطلاعات شفاف اعلام و اظهار نمود: كمیته امداد و سازمان بهزیستی در طول سال ها فعالیت خود اطلاعاتی شفاف از گروه های واقعا نیازمند در اختیار دارند و این اطلاعات از پایین ترین میزان خطا برخوردارست. روشن است افرادی كه تحت پوشش سازمان بهزیستی یا كمیته امداد قرار دارند نیاز جدی به بسته های حمایتی غذایی دارند.
بگفته تركان، پرداخت یارانه های نقدی بی حاصل بوده و باید یارانه ها به صورت بسته های حمایتی پرداخت گردد.
وی با اشاره به مشكلات اقتصادی مختلف در میان خانواده ها اظهار داشت: این مهم را باید پذیرفت كه خانواده ها خلاء های نقدی بسیاری دارند و پرداخت نقدی یارانه نیز در راه همین خلاء ها هزینه شده است.
تركان كاهش ۲۰ میلیون لیتری در مصرف روزانه بنزین را نیز موضوعی مثبت و قابل تامل دانست و اضافه كرد: اضافه مصرف بنزین در كشور بسیار جدی و خطرناكست. از همین رو باید راهكارهای مختلف را به كار بست تا مصرف بنزین بطور جدی كاهش پیدا كند.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، بنزین از بامدادان جمعه ۲۴ آبانماه امسال سهمیه بندی و قیمت آن اصلاح گردید. بر این اساس هر لیتر بنزین سهمیه ای برای خودرو های شخصی ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان و بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است. مقرر است مابه التفاوت مبلغ بنزین (۳۰ هزار میلیارد تومان در سال) به حساب یارانه حدود ۱۸ میلیون سرپرست خانوار (شامل ۶۰ میلیون نفر) واریز شود.
منبع:

1398/09/21
20:30:52
5.0 از 5
4614
تگهای خبر: اقتصاد , خودرو , سازمان , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش