ثبت ضعیف ترین رشد هفت سال گذشته انگلیس

ثبت ضعیف ترین رشد هفت سال گذشته انگلیس به گزارش آنی بازار نرخ رشد اقتصادی انگلیس در سه ماهه سوم امسال به پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۱۲ رسید.


به گزارش آنی بازار به نقل از گاردین، مركز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نمود رشد اقتصادی این كشور در سه ماهه سوم امسال با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به برآورد قبلی خود به ۰.۴ درصد رسیده است كه باآنكه آمار بهتری نسبت به برآورد قبلی است اما ضعیف ترین رشد سه ماهه سوم سال این كشور از سال ۲۰۱۲ به حساب می آید.
مركز آمار انگلیس با اخطار نسبت به باقی ماندن برخی ریسك های كاهنده محسوس بر سر راه اقتصاد این كشور اعلام نمود كه با وجود برخی بهبودهای نسبی، چشم انداز كوتاه مدت كماكان در سطحی نگران كننده باقی مانده است.
بیش تر كارشناسان اقتصادی معتقدند كه ریسك های ناشی از چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا كماكان بر سر راه اقتصاد انگلیس در سال آینده هم باقی خواهند ماند. دولت محافظه كار به رهبری بوریس جانسون گزینه خروج بدون توافق را از دستور كار خارج كرده اما نگرانی از چگونگی روابط با اتحادیه اروپا در طول دوره گذار و مدت این دوره كماكان به قوت خود باقی مانده است.
از جانب دیگر، كسری بودجه در ماه نوامبر با ۳۰۰ میلیون پوند افزایش نسبت به ماه قبل خود به ۵.۶ میلیارد پوند رسیده است. ساجد جاوید، وزیر خزانه داری انگلیس گفته است كه دولت مخارج خویش را برای تقویت رشد اقتصادی افزایش خواهد داد و درصورت تحقق این مسئله باید شاهد افزایش كسری بودجه باشیم.
در میان بخش های مختلف، بالاترین نرخ رشد مربوط به صادرات با ۳.۵ درصد و مخارج دولتی با رشد ۲.۸ درصدی بوده است. از جانب دیگر سرمایه گذاری های ثابت تنها ۰.۶ درصد و سرمایه گذاری كسب و كارها تنها ۰.۵ درصد رشد داشته است.
متوسط نرخ رشد ماهانه انگلیس در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۴۵ درصد بوده است كه كمترین آنها مربوط به رشد منفی ۵.۸ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۹ و بیشترین آنها مربوط به رشد ۹.۸ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۷۹ بوده است.
منبع:

1398/10/04
16:01:24
5.0 / 5
4515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش