انتقاد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریكا از توزیع ناعادلانه درآمدها

انتقاد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریكا از توزیع ناعادلانه درآمدها آنی بازار: بعضی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریكا نسبت به توزیع ناعادلانه ثروت و درآمد در این كشور اعتراض كردند.


به گزارش آنی بازار به نقل از یو اس ای تودی، در جریان مناظرات انتخاباتی نمایندگان حزب دموكرات، برخی نامزدها به شدت از شرایط اقتصادی فعلی اقتصاد آمریكا انتقاد كردند و اعلام نمودند كه بهبود وضعیت بازار كار و ثبت یك دهه رشد اقتصادی متوالی در این كشور به نفع همه مردم نبوده است. پیت بوتیگیگ، فرماندار ایندیانا اظهار داشت: مردم در جایی كه من زندگی می كنم، تاثیرات مثبت عملكرد شاخص داوجونز (بزرگترین شاخص بورسی وال استریت) را لمس نكرده اند.
دموكرات ها هم چنین نابرابری اقتصادی در جامعه آمریكا را نشانه ای از عملكرد بد مدیریت دولت جمهوری خواه دونالد ترامپ عنوان كردند. طبق آخرین داده های انتشار یافته توسط وزارت كار آمریكا، در ماه نوامبر اقتصاد این كشور برای ۲۶۶ هزار نفر اشتغال زایی كرده است تا نرخ بیكاری با رسیدن به ۳.۵ درصد در كمترین سطح خود طی نیم قرن اخیر قرار گیرد.
در سال های اخیر نابرابری درآمدی و توزیع ناعادلانه ثروت در آمریكا موجب برانگیخته شدن موجی از انتقادات شده است. پیش تر ژانت یلن، رئیس اسبق بانك مركزی آمریكا با بیان این كه بخش بزرگی از سهم رشد اقتصادی نصیب ثروتمندان می شود اظهار داشته بود: ممكنست كارگران احساس كنند كه وضعشان رو به جلو حركت نكرده است و این تا حدی درست است. این به یك مشكل جدی اقتصادی و اجتماعی تبدیل گشته كه به طبقات پایین القا می كند سهم از رشد به صورت گسترده بین طبقات پایین تر درآمدی توزیع نشده است.
جو بایدن، معاون اول ریاست جمهوری در زمان باراك اوباما و یكی دیگر از نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموكرات نیز اظهار داشت: طبق متوسط در حال كشته شدن است؛ طبقه متوسط در حال له شدن است. می گویند ما داریم رشد می نماییم، این درست نیست. ثروتمندان دارند رشد می كنند.
به دنبال هفده ماه جنگ تجاری با چین، قسمتی از كاركنان بخش تولید و كشاورزی آمریكا گرفتار زیان های بزرگی شده اند چونكه چین بزرگترین بازار مصرف محصولات كشاورزی آمریكا به حساب می آید و پشتیبانی از ترامپ در میان كشاورزان كاهش یافته است.
منبع:

1398/10/05
22:17:09
5.0 از 5
4264
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش