در محاكم ایتالیا

درخواست آمریكایی ها برای توقیف دارایی های بانك مركزی ایران رد شد

درخواست آمریكایی ها برای توقیف دارایی های بانك مركزی ایران رد شد آنی بازار: درخواست خواستار های آمریكایی (ورثه بعضی از قربانیان حادثه 11 سپتامبر) برای توقیف اموال و دارایی های بانك مركزی ایران به میزان 5.990.876.696 دلار نزد محاكم كشور ایتالیا رد شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، بعد از آنكه ورثه بعضی از قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر(هاولیش و دیگران) با تحریك دولت آمریكا در سال ۲۰۱۱ موفق به ستاندن رای از دادگاهی در نیویورك به محكومیت دولت جمهوری اسلامی ایران و بانك مركزی شدند، در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۱۸ دادخواستی را به خواسته شناسایی و اجرای رای دادگاه آمریكایی و توقیف اموال و دارایی بانك مركزی به میزان ۵.۹۹۰.۸۷۶.۶۹۶ دلار آمریكا نزد محاكم كشور ایتالیا مطرح نمودند.
دادگاه ایتالیایی در ابتدا در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ با صدور قراری، دستور توقیف اموال بانك مركزی به میزان مبلغ خواسته در قلمروی ایتالیا را صادر كرد.
سپس بانك مركزی ایران با استفاده از خدمات وكلای خبره محلی نسبت به تجدید نظرخواهی از رای مذكور اقدام و متعاقبا دادگاه تجدیدنظر رم با صدور رایی در تاریخ ۱۰ اكتبر ۲۰۱۸، ضمن پذیرش اعتراض این بانك، از قرار مذكور رفع اثر كرد.

طبق اعلام بانك مركزی، خواستار ها باردیگر برای توقیف اموال این بانك، دادخواست جدیدی به دادگاه ارائه كردند ولی دادگاه رسیدگی كننده به دعوی با صدور رای در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۹، خواسته خواستار ها را رد كرد.
این رای مورد اعتراض خواستار های پرونده هاولیش قرار گرفت كه در مرحله تجدیدنظر نیز دادگاه در تاریخ دهم ژانویه ۲۰۲۰، بدون ورود در ماهیت دعوا، اعتراض خواستار ها را مورد پذیرش قرار نداد و بدین سان موفقیت دیگری در این پرونده برای بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران حاصل شد.
منبع:

1398/10/25
16:52:15
5.0 از 5
4285
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , خدمات , دلار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش