بدهی اروپایی ها كمتر شد

بدهی اروپایی ها كمتر شد به گزارش آنی بازار متوسط نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی در اتحادیه اروپا به ۸۰.۴ درصد كاهش پیدا كرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، تا آخر سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹متوسط نرخ بدهی های دولتی به تولید ناخالص داخلی در سطح ۱۹ كشور عضو منطقه یورو از ۸۶.۵ درصد در سه ماهه دوم به ۸۶.۱ درصد كاهش پیدا كرد. این كاهش در سطح اتحادیه اروپا هم محسوس بوده و از ۸۰.۵ درصد در سه ماهه نخست به ۸۰.۱ درصد در سه ماهه منتهی به سپتامبر رسیده است.
از میزان بدهی های فوق ۱۵.۵ درصد بدهی های دولتی در سطح منطقه یورو و ۱۳.۶ درصد بدهی ها در سطح اتحادیه اروپا به شكل وام بوده است. وام درون اتحادیه ای هم كه به شكل وام یك دولت عضو به دولت دیگر پرداخت شده، در سطح منطقه یورو ۱.۹ درصد و در سطح اتحادیه اروپا ۱.۴ درصد اندازه گیری شده است.
در میان كشورهای مختلف، بیشترین نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی تا آخر سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ در یونان با ۱۷۸.۲ درصد مشاهده شده است و بعد از این كشور هم ایتالیا با ۱۳۷.۲ درصد، پرتغال با ۱۲۰.۵ درصد، بلژیك با ۱۰۲.۳ درصد و فرانسه با ۱۰۰.۵ درصد قرار دارند. از جانب دیگر كمترین نسبتی بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی مربوط به استونی با ۹.۲ درصد بوده است و بعد از این كشور هم لوكزامبورگ با ۲۰.۲ درصد و بلغارستان با ۲۰.۶ درصد قرار دارند.
در میان دیگر كشورها، نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی در اسپانیا ۹۸.۶ درصد، انگلیس ۸۰ درصد و آلمان ۶۲ درصد اندازه گیری شده است.
لازم به ذكر است منطقه یورو شامل ۱۹ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی و فنلاند است كه از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای ۲۸ عضو است كه شامل ۱۹ كشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.1398/11/06
13:52:08
5.0 از 5
4607
تگهای خبر: تولید , چك , مركز آمار , وام
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش