آهنگ رشد اقتصاد روسیه كندتر از هر زمانی

آهنگ رشد اقتصاد روسیه كندتر از هر زمانی آنی بازار: كمیته آمار دولتی روسیه (روس استات) آمار رشد اقتصاد روسیه را در سال 2019 منتشر نمود كه برمبنای آن آهنگ رشد اقتصاد این كشور كندتر از قبل شده است.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، طبق گزارش كمیته آمار دولتی روسیه، تولید ناخالص ملی روسیه در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱.۳ درصد رشد داشته و به ۱۰۹.۳۶ هزار میلیارد روبل (یك هزار و ۷۶۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار) رسیده است.
این شاخص در مقایسه با یك سال قبل از آن (۲۰۱۸) كه ۲.۵ درصد بود كاهش یافته است.
به این ترتیب اقتصاد روسیه مطابق با پیش بینی وزارت توسعه اقتصاد این كشور كه دو سال پیش صورت گرفته بود در شرایط بدی قرار دارد چونكه برای اولین بار در ۱۰ سال اخیر صادرات روسیه در سال ۲۰۱۹ به میزان ۲.۱ درصد نسبت به سال ۲۰۱۸ كاهش یافته است كه بر كندی رشد اقتصاد روسیه و تولید ناخالص ملی این كشور تاثیر مستقیم گذاشت.
در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ صادرات روسیه افزایش یافت و رشد صادرات این كشور در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ حدود ۵ درصد بود.
هزینه های مردم روسیه برای خرید كالاها در سال قبل حدود ۲.۳ درصد بود كه در سال ۲۰۱۸ این شاخص ۳.۳ درصد بود.
بر اساس گزارش روس استات، ساختار تولید ناخالص ملی روسیه در سال ۲۰۱۹ تحت تاثیر شرایط نامناسب خارجی برای صادرات كالاهای روسیه قرار گرفت. سهم صادرات كالاهای روسی در تولید ناخالص ملی این كشور در سال قبل از ۱۰ درصد در سال ۲۰۱۸ به ۷.۷ درصد كم شد.
بر اساس گزارش بانك مركزی روسیه، صادرات كالاهای این كشور در سال ۲۰۱۹، ۵.۷ درصد یا ۴۱۸ میلیارد دلار كم شد.
در همین حال رشدی كه تولید ناخالص ملی روسیه در سال قبل داشته در وهله اول به سبب رشد تولیدات معدنی، استخراج گاز، فلزات كانی و بخش فرآوری بوده است.
كندی رشد اقتصادی در سال قبل نیز به سبب كندی آهنگ رشد تولیدات مواد غذایی، نوشابه ها و محصولات دخانیات و مواد شیمیایی و محصولات فلزی آماده و نیز دارو بوده است.
گفتنی است روسیه از سال ۲۰۱۴ از جانب غرب تحریم شده است و آمریكا در راس اردوگاه غرب بیشتر از ۷۵ بسته تحریمی مقابل این كشور وضع كرده است.
به عقیده كارشناسان، علت اصلی كاهش رشد اقتصادی روسیه و كاهش صادرات این كشور تحریم های مالی و اقتصادی آمریكا و متحدان این كشور است.
منبع:

1398/11/16
23:50:46
5.0 از 5
4293
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش