رشد 17 برابری سرمایه گذاری آمریكا در روسیه!

رشد 17 برابری سرمایه گذاری آمریكا در روسیه! به گزارش آنی بازار آمریكا ركورددار افزایش سرمایه گذاری در روسیه شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از اسپوتنیك، با وجود افزایش تحریم های آمریكا و كشورهای عضو اتحادیه اروپا ضد روسیه در سال های اخیر، سرمایه گذاران خارجی هنوز هم نسبت به بازار این كشور مشتاق هستند. نتایج مطالعات موسسه " كی ام پی جی" نشان داده است كه در سال ۲۰۱۹ كشورهای منطقه آسیا- اقیانوسیه حدود ۸.۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری در روسیه انجام داده اند. بیشترین افزایش سرمایه گذاری مربوط به سرمایه گذاران آمریكایی بوده است كه پارسال ۳.۴ میلیارد دلار در روسیه سرمایه گزاری نموده اند؛ این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۸ حدود ۱۷ برابر افزایش داشته است.
از جانب دیگر اما میزان سرمایه گذاری كشورهای اروپایی در روسیه كاهش محسوسی یافته است تا جایی كه سرمایه گذاران اروپایی ۲.۶ میلیارد دلار در این كشور سرمایه گزاری نموده اند در حالیكه این رقم برای سال ۲۰۱۸ حدود ۵.۹ میلیارد دلار بوده است.
از زمان بحران داخلی اوكراین در سال ۲۰۱۴ و الحاق شبه جزیره كریمه به روسیه، كشورهای غربی تحریم های گسترده ای بر ضد بخش های مختلف روسیه وضع كرده اند.
در میان بخش های مختلف، انرژی كماكان جذاب ترین مقصد برای سرمایه گذاری های خارجی بوده است و در میان بخش های مختلف حوزه انرژی هم بخش گاز بیش ترین جذب سرمایه را در سال ۲۰۱۹ داشته است.
هم چنین بانك مركزی روسیه در گزاشر یاعلام كرد كه این كشور تا آخر ژانویه ۲۲۷۶.۸ تن ذخایر طلا داشته است كه معادل ۱۱۶ میلیارد دلار است. روسیه حالا پنجمین دارنده بزرگ طلا در جهان به حساب می آید.
در سال های اخیر روسیه مبادرت به افزایش محسوس ذخایر طلای خود كرده است اما از جانب دیگر سهم دلار از این ذخایر كاهش داشته است. الویرا نابیولینا، رئیس بانك مركزی روسیه در همین رابطه اظهار داشت: روسیه بیشتر از هر دولت دیگری در سال های اخیر مبادرت به متنوع سازی ذخایر ازری خود كرده كه دلیل آن ریسك های سیاسی و اقتصادی بر سر راه این كشور بوده است.1398/12/03
22:08:19
5.0 از 5
3820
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش