كمك معیشتی امشب در حساب هاست

كمك معیشتی امشب در حساب هاست به گزارش آنی بازار ساعت ۲۴ امشب (دهم اسفند) مرحله ای دیگر از كمك های معیشتی به حساب بیشتر از ۱۹ میلیون خانوار واریز خواهد شد.به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، با اصلاح قیمت بنزین در آبان ماه سال جاری، دولت تصمیم گرفت كه مابه التفاوت بوجود آمده را در چارچوب كمك معیشتی به صورت نقدی به خانوارها برگرداند، ازاین رو پیشبینی شد بین ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار كه حدود ۶۰ میلیون نفر را در بر می گرفت، مشمول این نوع از یارانه شوند.

در مرحله اول به حدود ۱۷.۵ میلیون خانوار كه از بین یارانه بگیران انتخاب شده بودند، كمك معیشتی پرداخت گردید و رسما سه دهك بالا كه در میان یارانه بگیران قرار داشتند از این یارانه حذف شدند.

به هر صورت با پرداخت مرحله اول تعدادی نسبت به عدم دریافت معترض شدند و فرصتی مهیا شد كه درخواست خویش را مطرح كنند. به تدریج با بررسی درخواست های مطرح شده بر تعداد آنها افزوده شد؛ به نحوی كه در دیماه به حدود ۱۸.۱ میلیون خانوار كمك معیشتی پرداخت گردید.

این در حالی است كه آخرین اطلاعات دریافتی از سازمان برنامه و بودجه نشان داده است كه با افزوده شدن متقاضیانی كه شرایط آنها مورد بررسی قرار گرفته و محق دریافت كمك معیشتی تشخیص داده شده اند برای اسفند ماه بیشتر از ۱۹ میلیون خانوار كمك معیشتی دریافت می كنند.

بر خلاف یارانه نقدی كه مبلغ ثابتی است كمك معیشتی به تناسب اعضای خانوار پرداخت شده و از این مقرر است كه برای خانوارهای تك نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز انجام می شود.

اما در حالی كمك معیشتی اسفند آخرین مرحله سال ۱۳۹۸ است كه در حریان بررسی لایحه بودجه سال آینده در كمیسیون تلفیق مصوب شده بود كه یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی و كمك های معیشتی یكی شده و فقط یارانه ۷۲ هزار تومانی پرداخت گردد كه در این حالت تمامی یارانه بگیران شامل دهك های متوسط و پایین و سه دهك بالا را در بر می گیرد. این مصوبه البته مخالفانی همچون دولت و برخی كارشناسان را به دنبال داشته است.

با ورود لایحه بودجه به مجلس و رد شدن آن از جانب نمایندگان باردیگر به كمیسیون تلفیق جهت بررسی برگشته كه مبحث یارانه ها هم از بخش های مورد نقد و اصلاحی خواهد بود.
1398/12/10
17:18:25
5.0 از 5
3678
تگهای خبر: سازمان , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش