بررسی عملكرد شركت های بورسی

سهم ۲ و نیم درصدی وام های قرض الحسنه از سپرده های پست بانك

سهم ۲ و نیم درصدی وام های قرض الحسنه از سپرده های پست بانك آنی بازار: بررسی ها نشان از آن دارد كه پست بانك با وجود دریافت بیشتر از هزار میلیارد تومان سپرده قرض الحسنه پس انداز ریالی در آذرماه فقط 25 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اعطا كرده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، پست بانك در آذرماه امسال ۱۶ هزار و ۷۷۷ میلیارد و ۶۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان سپرده بانكی دریافت كرده كه با سهم ۷۲ درصدی سپرده های قرض الحسنه جاری ریالی و سهم ۲۱ درصدی سپرده های كوتاه مدت بیشترین حجم از سپرده های بانكی در آذرماه را از آن خود كرده اند.
در همین مدت بیشترین میزان سپرده تسویه شده به مبلغ ۱۲ هزار و ۲۳۸ میلیارد و ۷۰۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای سپرده های قرض الحسنه جاری ریالی و ۳۴۵۶ میلیارد و ۶۲ میلیون تومان برای سپرده های كوتاه مدت به ثبت رسیده است.
با توجه به این اطلاعات، سود سپرده های سرمایه گذاری شده در آذرماه در مجموع از دو ردیف سپرده های كوتاه مدت و سپرده های طولانی مدت یكساله ۷۷ میلیارد و ۲۵۹ میلیون تومان بوده كه در مجموع در ۹ ماهه سال جاری سود سپرده های بانكی ۶۰۷ میلیارد و ۶۴۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده كه سهم سود سپرده های كوتاه مدت ۴۲ درصد، سپرده های طولانی مدت یك ساله ۵۸ درصد و سپرده های طولانی مدت پنج ساله ۰.۰۸ درصد و سپرده های طولانی مدت ارزی ۰.۰۰۱ درصد بوده است.
اما در سوی دیگر فعالیت پست بانك، در آذرماه ۲۹۴۷ میلیارد و ۶۹۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تسهیلات اعطا شده كه بیشترین سهم به میزان ۳۸ درصد برای مشاركت مدنی و ۲۰ درصد برای فروش اقساطی بوده است.
در همین مدت ۲۸۴۹ میلیارد و ۳۳۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بعنوان تسهیلات وصولی طی دوره به ثبت رسیده و حدود ۱۰ هزار ۲۱۳ میلیارد و ۸۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بعنوان تسهیلات اعطایی اختتام دوره به ثبت رسیده است.
با توجه به آمار انتشار یافته، این بانك بوسیله ارائه تسهیلات در ۹ ماهه امسال ۸۲۸ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان درآمد داشته كه مشاركت مدنی و فروش اقساطی بیشترین درآمد را برای این بانك بهمراه داشته است.
حال با این شرایط می توان اظهار داشت كه پست بانك ۱۷ درصد سپرده های دریافتی آذرماه خودرا برای دادن تسهیلات هزینه كرده است و در كنار آن باتوجه به دریافت ۱۰۰۲ میلیارد و ۲۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی سپرده های قرض الحسنه پس انداز ریالی، این بانك حدود ۲.۵ درصد از این مبلغ را به تسهیلات قرض الحسنه مختص كرده است.
منبع:

1398/12/14
22:40:30
5.0 از 5
3997
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش